İZMİR HABERLERİ

Karşıyaka’da Bilim Dolu Şenlik

IHA
09.10.2015 - 12:21Son Güncelleme :

İZMİR'İN KARŞIYAKA İLÇESİNDE, BİLİMSEL ÇALIŞMALARI TOPLUMUN HER KESİMİNE YAYMAK VE ÇOCUKLARI TEŞVİK ETMEK AMACIYLA DÜZENLENEN BİLİM ŞENLİĞİ, COŞKULU BİR AÇILIŞ TÖRENİYLE BAŞLADI.

IHA

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde, bilimsel çalışmaları toplumun her kesimine yaymak ve çocukları teşvik etmek amacıyla düzenlenen Bilim Şenliği, coşkulu bir açılış töreniyle başladı.
Karşıyaka Belediyesi ile Bahçeşehir Koleji tarafından ortaklaşa düzenlenen ve TÜBİTAK tarafından desteklenen Karşıyaka Bilim Şenliği, Mavişehir’deki Bilim Müzesi’nde törenle başladı. Törene, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Engin Bişar, İzmir Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Zeynep Hülagü ile ODTÜ, Hacettepe, Ege, İstanbul Aydın ve Çukurova üniversitelerinden akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve bine yakın çocuk katıldı.
9-10 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek Bilim Şenliği’nde 69 istasyonda, 50’den fazla akademisyenin, 3 bini aşkın katılımcıyla bir araya geleceği öğrenildi. Bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim ile teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gösteri, atölye laboratuar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler gibi etkinlikler düzenleneceği bildirildi. Başta küçük yaştaki kişiler olmak üzere tüm katılımcıların, faaliyetler yoluyla temel bilimsel olguları fark etmeleri, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesi amaçlanacağı belirtildi.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, bilimin ve bilimsel etkinliklerin destekçisi olmaya devam edeceklerini ifade ederek, "TÜBİTAK tarafından desteklenen Karşıyaka Bilim Şenliği, bilimin sanıldığı gibi soğuk laboratuarlara sıkışmış, anlaşılmaz formül ve işlemlerle yürütülen bir gizlilik değil; yaşamın içinde soluk alıp veren ve sonuçlarının mutluluğunu yaşamın pratiğinde ve her alanda hissettiğimiz insani bir eylem olduğunun göstergesidir. Bilim Şenliğimiz, gündelik yaşamla bilimi buluşturacak, popüler bilim yaklaşımıyla, bizleri harika yolculuklara çıkaracaktır. Bilim Şenliğimizin gördüğü ilgi, bu güzel buluşmayı geleneksel hale getirmek için bizlere güç verdi. Yılda ortalama 12 bin kişinin ziyaret ettiği Bilim Müzemiz ile birlikte, bilimin ve bilimsel etkinliklerin destekçisi olmayı sürdüreceğiz. Kısa süre önce bilim adına, ülkemiz adına, insanlık adına, olağanüstü bir başarıya imza atarak Nobel Kimya Ödülüne değer görülen Sayın Prof. Dr. Aziz Sancar’ı da bir kez daha kutluyor ve alkışlıyorum" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Karşıyaka’da Bilim Dolu Şenlik hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 12 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karşıyaka’da Bilim Dolu Şenlik haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:30
 • Guneş
  08:15
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı