İZMİR HABERLERİ

Karşıyaka Belediyesi Personeli İşaret Dili Öğrendi

IHA
22.09.2015 - 11:44Son Güncelleme :

KARŞIYAKA BELEDİYE PERSONELİ İŞARET DİLİ ÖĞRENDİ

IHA

Karşıyaka Belediyesi, hizmet kalitesini yükseltmek ve engelli vatandaşlara daha iyi hizmet sunabilmek için belediye personeline işaret dili eğitimi verdi.
Karşıyaka Belediyesi personellerinin vatandaşlarla daha iyi iletişim kurabilmesi için önemli bir projeyi hayata geçirdi. Proje kapsamında harekete geçen belediye yetkilileri, tüm birimlerdeki çalışanlarına işaret dili eğitimi verdi. İşaret Dili Uzmanı Sevim Bilici tarafından verilen eğitimler 6 ay sürdü. Vatandaşla birebir iletişim halinde olan 50’nin üzerinde belediye personeli ile Kent A.Ş.’nin sosyal tesislerinde çalışan kafeterya ve restoran görevlileri, haftada iki gün toplam dört saat işaret dili eğitimi aldı. İşaret dilini öğrenen personeller sayesinde, işitme ve konuşma engeli bulunan vatandaşlara daha kaliteli ve etkin hizmet verilmesi hedeflendi. Kurslar sonunda, neredeyse her birimden eğitim alan belediye çalışanları işitme ve konuşma engelli vatandaşlara daha kaliteli hizmet sunma imkanına kavuştu. Engelli dernekleri de belediyenin bu uygulamasını memnuniyetle karşıladı.
“DAHA HIZLI, ETKİN ÇÖZÜM”
Eğitimin sonunda, sertifika törenine katılan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, eğitim gören çalışanlarla işaret diliyle sohbet etti. Engelli bir vatandaşın temel istekleri ve personelin vereceği yanıtlar canlandırıldı. Kursiyerler, işaret dilinde hazırladıkları ’Hayat Bayram Olsa’ şarkısını da sundu. Kursa katılan çalışanlara sertifikaları verildi. Bu dönem de kursun devam edeceği belirtildi.
"ENGELLERİ KALDIRIYORUZ"
Engelli yurttaşların ihtiyaçlarına önem verdiklerini ve onların yaşam kalitesini arttırmak için çalıştıklarını söylen Başkan Akpınar, “İşaret Dili Eğitimleri sayesinde, belediyede işi olan ya da sosyal tesislerimizi kullanan işitme ve konuşma engelli yurttaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunuyoruz. Onları daha iyi anlamak ve isteklerine hızlı bir şekilde karşılık vermek adına önemli bir adım attığımızı düşünüyorum. Görme engelliler için sarı şeritli yolları yeniliyor, yaygınlaştırıyoruz. Kabartma yazılı kartvizitlerimizle hizmeti ayaklarına getiriyoruz. Belediye binamız engelsiz durumda. Bu yönde çalışmalarımız aralıksız sürecek. Küçük dokunuşlar ile büyük mutluluklar hedefliyoruz. Engelli yurttaşlarımız için Karşıyaka’da yaşamayı daha güzel hale getireceğiz. Karşıyaka’da engelleri tüm yurttaşlarımız ile birlikte kaldıracağız" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Karşıyaka Belediyesi Personeli İşaret Dili Öğrendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Eylül 2015 tarihinde saat 11 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karşıyaka Belediyesi Personeli İşaret Dili Öğrendi haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:29
 • Guneş
  08:13
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı