İZMİR HABERLERİ

Karşıyaka Belediyesi’nde İşçiler Erken Bayram Yaptı

IHA
10 Temmuz 2015 - 11:29Son Güncelleme : 10 Temmuz 2015 - 11:30

KARŞIYAKA BELEDİYESİ İLE DİSK İLE YAPILAN TOPLU SÖZLEŞMEDE, KENT AŞ BÜNYESİNDEKİ İŞÇİLERE YÜZDE 19 ORANINDA ZAM YAPILDI.

IHA

Karşıyaka Belediyesi, belediye şirketi Kent AŞ’de görev yapan 277 çalışanı için DİSK ile toplu sözleşme imzaladı. Personelin maaşlarına ortalama yüzde 19 oranında zam yapılırken, gıda yardımı ve sosyal haklarda da önemli oranda artış sağlandı.
Karşıyaka Belediyesi şirketi olan Kent AŞ’de görev yapan işçiler, toplu sözleşme heyecanı yaşadı. Örnekköy Şantiye Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi imza törenine, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın yanı sıra, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Ege Temsilcisi Memiş Sarı, Genel-İş Temsilcisi Ali Haydar Kaya, muhtarlar, belediye bürokratları, meclis üyeleri ve KENT AŞ çalışanları katıldı. İmzalanan protokol doğrultusunda, belediye şirketi KENT AŞ’nin 277 çalışanına, bugüne kadar verilen en yüksek zam ile ortalama yüzde 19 oranında zam yapıldı. Böylece en düşük maaş 2 bin 50 liraya çıkartıldı. Yemek çekindeki artış da yüzde 24 oranında artırılırken, günlük yemek fişi 7 lira oldu. Diğer sosyal haklarda da TEFE-TÜFE oranına göre iki puan artış yapıldı. Verilen zam ve artış sağlanan sosyal haklar, Kent AŞ çalışanlarına ’erken bayram’ sevinci yaşattı. Hem çalışanlar hem de sendika yönetimi Başkan Akpınar’a teşekkür etti. Karşıyaka Belediyesi, geçen yıl, taşeronda çalışan işçilere de yüzde 30 oranında zam yapmıştı.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Biz, emek mücadelesi veren insanların zorluk yaşamasından yana değiliz. Bugün 277 arkadaşımızı ilgilendiren sözleşmeye imza attık. Yeni dönemde kalkınan ve büyüyen Kent AŞ’yi yaratmanın peşindeyiz. Bu artışlar, ananızın ak sütü gibi helal olsun size. Keşke daha fazla imkanımız olsa keşke daha fazla verebilsek. Örgütlenmenin hiçbir zaman karşısında olmadım, eğer bir hak varsa, işçi o hakkı en sonuna kadar kullanmalı. Biz tercihimizi emekten emekçiden yana kullanıyoruz, halktan yana kullanıyoruz. Yandaştan yana kullanmıyoruz” dedi.
DİSK Genel Başkanı Kani Beko ise, törende şu açıklamalarda bulundu:
“Kent AŞ’de çalışan işçi arkadaşlarım adına güzel bir toplu iş sözleşmesi görüşmesi süreci yaşadık. Emeğe saygı gösteren Karşıyaka Belediye Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar’a teşekkür ediyorum. Bugün Kent AŞ’de çalışan arkadaşlarımın mutlu günü. Kent AŞ’deki arkadaşlarımızın bu mübarek ramazan gününde çocuklarıyla, aileleriyle toplu sözleşme sonrasında alacakları maaşları ve ikramiyeleri mutlu bir şekilde harcamalarını diliyorum. Karşıyaka’da çalışan işçi arkadaşlarım önce Karşıyaka Belediyesi’ni ve Karşıyaka’yı tabi ki kendi evi gibi temiz tutacaklar ve bu toplu iş sözleşmesinde hak ettikleri maaşı da, ikramiyeyi de sosyal haklarını da alacak ve Karşıyaka’ya yakışan iş barışını sağlayacaklar. Bize ve Karşıyaka’ya yakışan budur."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Karşıyaka Belediyesi’nde İşçiler Erken Bayram Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karşıyaka Belediyesi’nde İşçiler Erken Bayram Yaptı haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:38
  • Guneş
   06:24
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:10
  • Akşam
   20:06
  • Yatsı
   21:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı