Ege Haberleri

EGE

  Karşıyaka Belediyesi ek binası yaz sonunda açılacak

  İZMİR, (DHA)
  17.07.2012 - 13:22 | Son Güncelleme: 17.07.2012 - 13:21

  Karşıyaka Belediyesi'nin yeni ek hizmet binasının yaz sonunda bitirilerek faaliyete geçeceği bildirildi.

  Nergiz'de yapımı süren 7 katlı bina, Karşıyakalılar'a sunacağı yeni hizmetlerle de dikkat çekiyor. 1470 metrekarelik inşaat alanına sahip binanın zemin katı Sağlık ve İlkyardım Merkezi olacak. Mamografi ve kemik ölçümü ücretsiz olarak yapılacak olan Merkez'de haftanın belli günlerinde kadınlara danışmanlık hizmeti de sunulacak.
  Karşıyaka Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'de faaliyetlerini artık Nergiz'deki bu modern binanın 1 ve 2. katından yürütecek. Çeşitli amaçlar için kullanılacak büroların da bulunduğu binada dernekler için de yer ayrıldı. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, ilçede faaliyet gösteren ve mekan sıkıntısı yaşayan derneklere yeni hizmet binasında 2 oda ayrıldığını belirtirken, yapımı devam eden diğer binalarda da aynı hizmeti verecek yerler ayıracaklarını söyledi.
  Çok amaçlı kullanıma sahip olacak olan ek hizmet binası Türkiye'nin en aktif konseylerinden biri olan Karşıyaka Kent Konseyi'ne de ev sahipliği yapacak. Bünyesinde Kadın, Gençlik, Çocuk, Engelli ve Esnaf Meclisi'ni bulunduran Kent Konseyi kendi mekanına kavuşurken, toplantılarını da binadaki teknik donanıma sahip toplantı salonunda yapacak.
  Binanın son katından bulunacak olan toplantı salonu Karşıyaka Belediyesi'nin farklı sosyal aktivitelerine de kapılarını açacak.
  1 milyon 300 bin liraya mal olacak Nergis ek hizmet binasında bir de başkanlık katı olacağını vurgulayan Karşıyaka Belediye Başkanı Durak, “Vatandaşlarımız belli günlerde gelip başkanlarıyla görüşebilecekler” dedi. Nergiz'deki Karşıyaka Belediyesi'nin yeni ek hizmet binasının yaz sonunda faaliyete geçeceği bildirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı