İZMİR HABERLERİ

Karşıyaka Avrupa’da Zirveye İlerliyor

IHA
24.09.2015 - 10:55Son Güncelleme :

KARŞIYAKA BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN MUTLU AKPINAR “AVRUPA'DA EN GÜZEL BAŞARILARI ELDE ETMEYİ HEDEFLİYORUZ. KARŞIYAKAMIZIN ADINI DÜNYAYA DUYURMAYA, ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ” DEDİ.

IHA

Karşıyaka’ya kısa zamanda ‘Avrupa Diploması’, ‘12 Yıldız Şehri’ ve ‘Aktif Şehir’ gibi prestijli ödül ve unvanlar kazandıran Karşıyaka Belediyesi bu kez de kentte ‘Avrupa Şeref Bayrağı’nı dalgalandırmaya hazırlanıyor. Altın yaldızlı bayrağı Karşıyaka’ya getirmek için aday olan belediye kıtanın en büyük kent ödülü sayılan ‘Avrupa Ödülü’ yolunda çok önemli bir adım atmış olacak.
ADIM ADIM BÜYÜK ÖDÜLE
Katıldığı uluslararası projeler, kardeş kentlerle kurduğu iyi ilişkiler ile sosyal, kültürel ve sportif çalışmalarıyla Avrupa’nın dikkatini çeken Karşıyaka Belediyesi, Avrupa Konseyi’nin ‘Avrupa Şeref Bayrağı’ ödülüne aday oldu. Konseyin 4 aşamalı ‘Avrupa Ödülü’nün ilk etabını daha önce geçen ve Avrupa Diploması’nı alan belediye, ‘Şeref Bayrağı’nı alıp ikinci aşamayı da tamamlamak için çalışmalarına hız verdi. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda, ödül kazanan belediyeler Nisan 2016’da açıklanacak.
NELER YAPILACAK?
Avrupa çapındaki organizasyonları, dayanışma faaliyetleri ve kardeş kent ilişkileriyle Avrupa’daki 200 bin belediyeye örnek gösterilen Karşıyaka Belediyesi önümüzdeki süreçte de özellikle sağlık, enerji ve spor üzerine faaliyetler gerçekleştirecek. 13 yabancı kardeş şehri bulunan belediye, Almanya Berlin’den Fransa Cannes’a, ABD San Francisco’dan Çin Changning’e kadar 10 yeni kentle daha kardeş olacak. Avrupa Gönüllü Hizmeti Ofisi, gençlik değişim programları gibi çalışmalar da devam edecek.
HEDEF EN BÜYÜK ÖDÜL
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Biz ödül için çalışan değil çalışmalarıyla ödüllendirilen, Avrupa’yı Karşıyakalı yapan bir belediyeyiz. Avrupa Diploması ile başlayan 4 aşamalı uygulamada hedefimiz de bize yakışacağı gibi, en büyük ödül olan Avrupa Ödülü’dür. Şeref Bayrağı’nı kentimize getirdikten sonra üçüncü aşamada Şeref Plaketi’ni de alıp büyük ödüle uzanacağımızdan şüphemiz yok. Karşıyakalılarla birlikte bu başarıya koşturuyoruz. Yerel yöneticiler olarak, kentimizin tanıtımını en güzel şekilde yaparak, Avrupa’da en güzel başarıları elde etmeyi hedefliyoruz. Karşıyakamızın adını dünyaya duyurmaya, örnek olmaya devam edeceğiz” dedi.
AVRUPA ŞEREF BAYRAĞI NEDİR?
Avrupa Konseyi, üyesi olan yerel ve bölgesel idareleri ödüllendirmek amacıyla 1955 yılından bu yana Avrupa Ödülü programı uyguluyor. Buna göre birinci aşamada ‘Avrupa Diploması’, ikinci aşamada ‘Avrupa Şeref Bayrağı’, üçüncü aşamada ‘Avrupa Şeref Plaketi’ ve son aşamada ‘Avrupa Ödülü’ veriliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi de Avrupa Şeref Plaketi’ne sahip.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Karşıyaka Avrupa’da Zirveye İlerliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Eylül 2015 tarihinde saat 10 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karşıyaka Avrupa’da Zirveye İlerliyor haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:46
 • Akşam
  18:03
 • Yatsı
  19:33
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı