Ege Haberleri

  Karşıyaka ANAP’a bayan başkan

  Hürriyet Haber
  25.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ANAP İzmir İl Başkanı Tahsin Toygar'ın atamasının kesinleşmesinden sonra metropol ilçelerde de durum netleşiyor. Konak İlçe Başkanlığı için Bilal Doğan ile Nuri Talat Demren arasında yapılan değerlendirmede, Genel Merkez yönetimi Bilal Doğan'ı tercih etti.

  KARŞIYAKA'da ise İlçe Başkanı İbrahim Sayan görevden alınarak, yerine ANAP Belediye Meclis Üyesi Özlenen Deniz İrde getirildi. Sayan'ın il yönetimine alınması istenirken, Milletvekili Işın Çelebi'nin bu atamada etkin rol oynadığı bildirildi.

  KARŞIYAKA İlçe Başkanlığı için, geçtiğimiz seçimlerde ANAP'tan milletvekili adayı olan Dr. Sabriye Saltuk'un adının ön plana çıktığı, ancak Çelebi'nin, eşi Şükran Hanım'ın yakın arkadaşı olan Deniz İrde'de ısrarcı olduğu belirtildi.

  BUCA'da Hüseyin Solmaz görevlendirilirken, Bornova'da yönetimin Abdullah Kavuk başkanlığında yeniden yapılandırılacağı bildirildi. Balçova'da ise mevcut Başkan Mehmet Demirtaş alınacak, 4 adaydan biri tercih edilecek. İl Başkanı Toygar, önümüzdeki hafta onaya sunulacak İl Yönetim Kurulu'nun kesinleşmesinin ardından Mart ayı ortasına kadar ilçelerdeki değişikliklerin tamamlanacağını söyledi.

  İZMİR, (DHA)

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı