Ege Haberleri

EGE

  Karşıyaka Ak Parti'dan Durak'a çağrı

  Hürriyet Haber
  25 Eylül 2013 - 01:18Son Güncelleme : 24 Eylül 2013 - 16:26

  AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Yamanlar'da kurulmak istenen katı atık tesisinin bölge için bir felaket olacağını önesürdü, “Gerekirse kendimizi o topraklara gömeriz, yine de Yamanlar'ın bereketli topraklarına bir kova bile çöp döktürmeyiz” dedi.

  Ekolojik değeri olan ve içinde doğal SİT alanı ile içme suyu havzası barındıran Yamanlar'a katı atık tesisi kurulmak istenmesini anlayamadıklarını belirten Sürekli, “İzmir'in, Karşıyaka'nın, Yamanlar'ın geleceği ile oynuyorlar. Buna müsaade etmeyiz. Yamanlar'da katı atık tesisi kurulması için çaba gösteren herkesi kendine gelmeye davet ediyorum. İzmir'e ihanet etmesinler. Bir doğa harikası olan Yamanlar'ı asla çöplük yaptırmayacağız. Yamanlar ve çevresinde tarımsal faaliyetler yürütülüyor. Bereketli topraklara sahip Yamanlar'ı kirletmelerine engel olacağız. Gerekirse kendimizi o topraklara gömeriz, yine de Yamanlar'ın bereketli topraklarına bir kova bile çöp döktürmeyiz. Ben başından beri bu noktada bilim ne derse, neyi önerirse onu yapacağımızı belirtmiştim. İki üniversitenin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın hazırladığı raporlar ortada. Bu bölgeye çöplük kurulması felaket olur. Bilimin dediğinin dışına çıkamayız, felaketi önlemek adına yollara düşmeye hazırız” dedi.

  Çöpün adresinin Karşıyaka olmaması için herkesle birlikte hareket etmeye hazır olduğunu belirten Kerem Ali Sürekli, “Ben bu işin siyaseti olmaz, bu işin istismarı olmaz diyorum. Bu noktada Karşıyaka Belediye Başkanı Sayın Cevat Durak'a da çağrım şudur, gelsin bu noktada birlikte hareket edelim, kol kola direnelim ve bu belayı Karşıyaka'nın başından defedelim. Şimdi siyaset zamanı değil, geleceğimize sahip çıkma zamanı” şeklinde konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı