Gündem Haberleri

  Karşınızda 12 Tenor

  Hürriyet Haber
  27.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Geçen yıl İstanbul’da konser veren The 12 Tenors, bir kez daha Türkiye’de.

  West End ve Broadway müzikallerinde başrol oynayan tenorlardan kurulu dünyaca ünlü grup, bu akşam Türker İnanoğlu Maslak (TİM) Show Center’da sahneye çıkacak. 28-29 ve 30 Ekim’de de aynı mekânda konser verecek olan The 12 Tenors, repertuvarlarında Beatles ve Barry Manilow şarkılarının yanı sıra klasik ve modern birçok hit parçaya yer verecek.

  DİĞER KÜLTÜR SANAT HABERLERİ

  Tenor Bezdüz’e bir ödül daha

  Mersin Devlet Opera ve Balesi’nin (MDOB) Grammy ödüllü tenoru Bülent Bezdüz’ün (44) solist olduğu, Rossini’nin Ermione Operası’nın kaydı, İngiliz müzik dergisi Gramophone tarafından yılın en iyi opera kaydı seçildi. Geçen yıl aynı kayıtla, Diapason ödülüne de layık görülen Bezdüz, temsil sırasında Royal Festival Tiyatrosu’nda ayakta alkışlanan performansının ödüllendirilmesinin şaşırtıcı olmadığını söyledi. - Mustafa ERCAN / DHA

  Çanakkale savaşı sergisi

  CUMHURİYET Bayramı kutlamaları çerçevesinde, Çanakkale Savaşı sırasında kullanılan savaş malzemelerinin sergilendiği ‘Çanakkale Savaş Malzemeleri Sergisi’ İstanbul Ataköy’deki Airport Outlet Center’da 14 Kasım’a kadar izlenebilir. Sergide, havada çarpışmış tüfek kurşunlarından asker saatlerine, top mermilerinden içinden kurşun geçmiş Osmanlı akçesine kadar birçok eser yer alıyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı