« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karşımdaki cephe 1'di 3 oldu

Aysal, seçim bürosunu açarken açıklamalar yaptı.

Ali Naci Küçük
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Kulübü Başkanı, zor ve sıkı bir muhalefetle karşılaşacağını söylerken, “Tek adamlık için değil, huzur için seçime gidiyoruz. Mecburiyetler nedeniyle alınmış bir karardır. Bu seçim 3 yıllık bir süre için yapılacak. Başaramazsak biletimizi kendimiz keseriz” ifadelerini kullandı.

G.SARAY Kulübü Başkanı Ünal Aysal, 22 Haziran’da yapılacak olan olağan-üstü genel kurul öncesi, seçim ofisini açtı ve ekibi ile basın mensuplarının karşısına geçti.
Kongrede tek aday olması ve seçimin yaz ayına denk gelmesi ile birlikte, katılımın düşük olma ihtimaline değinen başkan Ünal Aysal, bu konu hakkında, “22 Haziran katılım durumu nedeniyle bizim için biraz da tehlikeli bir tarih. Ancak genel kurulumuzun hepimize güveninin teker teker tam olduğunu söyleyebilirim” diye konuştu.

SEÇİM OLMASA YIPRANIRDIM

Yeni yönetim kurulu ile daha fazla çalışmaları gerektiğinin altını çizen Başkan Ünal Aysal, “Yönetim olarak artık Alman ordusu nizamında yürümemiz gerekir. Bir önceki yönetim ile elbette Mayıs ayına kadar gidebilirdik. Ancak ben çok yıpranırdım. Kaybetmekten korkarsanız, kazanamazsınız. Ben inandığım modele gitmek adına kaybetmeyi de göze alırım. Önceki seçimde tek muhalefetteki rakibim Adnan Polat idi. Şimdi muhalefet 1 iken 3 ayrı cephe oldu. Bizim için zor ve sıkı bir muhalefet olabilir” dedi.

BORÇ 220 MİLYON DOLARA İNDİ

Seçim süresi ile ilgili tartışmalara da değinen Aysal şöyle devam etti: “Bu seçim 3 yıl için yapılacak. Görevimizi yaparsak kalırız aksarsak da kendi biletimizi kendimiz keser, seçime gideriz. Tek adamlık gibi bir düşüncem yok, olmadı da... Burada tek aradığım şey huzur. 2 yıllık başkanlık sürecinde G.Saray Kulübünün borcunu 328 milyon dolardan 220 milyon dolara indirdiklerinin altını çizen Başkan Ünal Aysal, gelecek yılki mali kongredeki hedefin borçları 150-160 milyon dolara çekmek olduğuunu kaydetti.

Yöneticiler de kol kola olmalı

Aysal, Gezi Parkı’ndaki taraftar birlikteliğinin yöneticilere örnek olması gerektiğini söyledi.

ÜNAL Aysal, seçim bürosu açılışında gazetecilerle sohbetinde, 3 büyük kulübün taraftarlarının Gezi Parkı gösterilerinde omuz omuza yürümesi ve dostluk manzaralarını yöneticilerin de örnek alması gerektiğini belirtti.  Ünal Aysal, bir soru üzerine, “Kulüp başkanları olarak bu sergilenen birlik beraberlik ve kardeşlik öyküsünü bizim tekrarlamamız en doğalı ve doğrusu olur. Ama burada aynı görüş, aynı kültür ve aynı hedefteki başkanların bir araya gelmesi gerekiyor. Taraftarlar arasında ki bu uyum maalesef yöneticiler arasında sağlanmış değil” dedi.

‘HİÇBİR HAZIRLIK YAPMAMIŞTIM’

GALATASARAY Başkanı Ünal Aysal maçların gündüz oynanması hakkında ise “Bu konuda çalışma yaptıktan sonra kararımızı açıklarız” diye konuştu. Seçim kararını aylar öncesinden planladığı ile ilgili yapılan eleştirilere ise “Seçimlerle ilgili hiçbir hazırlığım yoktu” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz