"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Karşıma hep evli erkekler çıkıyor

Sevgili Güzin Abla, ben 24 yaşında bir genç kızım.

Aslında size bu sorunumu açmaktan çekinmiyorum desem, yalan olur. Çünkü sizin bu konudaki düşüncelerinizi çok iyi biliyorum. Evli erkeklerle ilişkiye girmekten kaçınılmasını önerirsiniz hep. Ben bu yaşıma kadar sadece üç ayrı kişiyle arkadaşlık ettim. Ancak üçü de evli çıktı.
Kader mi kısmet mi desem bilemiyorum ama sanırım karşıma hep evli erkekler çıkıyor.
Şu anda bir genç iş adamıyla arkadaşlık ediyorum. Ne yazık ki o da evli. Eşini sevmiyor, onunla hiç anlaşamıyor. Aslına bakarsanız eşi de onu sevmiyor. Onları bağlayan tek şey çocukları.  Bana “ Bir gün mutlaka beraber olacağız, asla ayrılmayacağız” diyor.  Ne yapacağımı, neye karar vereceğimi bilemiyorum. Size  onu çok sevdiğimi, onun da beni çok sevdiğine inandığımı söylemek isterim. Biliyorum bana bu sevdadan vazgeçmemi söyleyeceksiniz ama vazgeçemiyorsam ne yapayım? Bizim için başka çıkar yol yok mu?
RUMUZ: KISMETİM BU

Kızım, eğer evli erkekle ilişkilerin düzgün ve normal olsaydı, her şey dilediğin gibi gitseydi, şu gencecik yaşında üç ilişki yaşamış, bir dördüncüsünü de yaşamakta olmazdın, değil mi? Demek ki evli erkeklerle arkadaşlığın hep hüsranla sonuçlanmış. Hiçbiriyle gerçek ve ciddi bir ilişki yaşama olanağı bulamamışsın.
Sevmiş ya da sevilmiş olsan bile, benim her zaman anlatmaya çalıştığım gibi, hiçbiri  eşini, ailesini terk etmeyi gerçek anlamda düşünmemiştir.

Seninle hoş bir macera yaşamak onlara heyecan vermiştir. O kadar… Üzülsen bile söylemeden yapamayacağım, bu sonuncusunun da farklı olacağını hiç sanmıyorum. Yarın, öbür gün diyelim ki boşandı ve seninle evlendi. Bence bu alışkanlığını sürdürecektir.

Evlilik hayatının zaman zaman ortaya çıkan monotonluğunu erkekler işte bu kısa süreli maceralarla gidermeye bakarlar. Yuvasını yıkmayı, çocuklarından ayrılmayı, eşiyle problemler yaşamayı göze alacak erkek o kadar azdır ki...

Sonuçta, bu genç adamın, eşiyle anlaşamadığını, eşinin de onu sevmediğini nereden biliyorsun. Onun sana anlattıklarından, değil mi? Zaten evli erkeklerde  en sık rastlanan taktiktir. Daha önce de evli erkeklerle beraber olduğuna göre hiç mi tecrübe kazanmadın kızım? Her seferinde bunun gerçek bir sevgi olduğunu düşünmedin mi? Karşına hep evli erkeklerin çıkması, genellikle evli erkeklerin macera peşinde koşmasından kaynaklanıyor. Ama bence bu düşündüğün gibi sadece bir kısmet meselesi değil…

Eğer sen onlarla ilgilenmeseydin, evli oldukları halde yüz vermeseydin, bu gereksiz maceraları yaşamayacaktın. Benim bu konudaki düşüncelerimi zaten biliyorsun.

Her zaman tekrarladığım bir sözü sana da söylemeden edemeyeceğim: Bu adamla sen evli olsaydın, eşinin bu türden bir macera yaşadığını duysaydın neler hissederdin? Ki, evli erkeğe güvenip, onun yuvasını yıkmayı başaran, onunla evlenen kadınların da başına aynısı gelebiliyor sıklıkla...

X