DENİZLİ HABERLERİ

Karşılıksız çekte büyük düşüş

DHA
30.03.2017 - 17:47Son Güncelleme :
DHA

Deniz TOKAT/DENİZLİ, (DHA) - DENİZLİ Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, karşılıksız çek oranlarının önemli bir ekonomik veri olduğuna işaret ederek, bu yıl şubat ayı sonu itibariyle karşılıksız çek sayısının geçen yıla göre yüzde 29.42 oranında azaldığını söyledi.
DTO 2017 yılı mart ayı Meclis Toplantısı'nı yaptı. DTO Başkanı Uğur Erdoğan toplantıda ekonomiyle ilgili gelişmeleri değerlendirdi. Dünyada gelişmiş ekonomilerin daralma dönemini kapatarak büyümeye başladıklarının görüldüğünü aktaran Erdoğan, Avrupa Birliği ülkelerinde de ekonomik büyüme başladığını söyledi. İhracatın, yeni yılla birlikte artmaya başladığını dile getiren Erdoğan, şubat ve mart ayının ilk haftalarına ilişkin verilerin, ihracat artışının hızlandığını, geçmiş dönemde görülen kayıpların hızla telafi edildiğini gösterdiğini belirtti. Denizli'de karşılıksız çek oranında ciddi azalma meydana geldiğini, karşılıksız çek oranlarının önemli bir ekonomik veri olduğunu belirten Erdoğan, "Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre, 2017 Şubat ayı sonu itibariyle ilimiz ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9.12 oranında artışla 432 milyon 226 bin dolar olarak gerçekleşti. Karşılıksız çeklerde de büyük bir düşüş yaşandı. Karşılıksız çek oranları önemli bir ekonomik veri. 2017 yılı şubat ayı sonu itibariyle karşılıksız çek adedi, geçen yıla göre yüzde 29.42 oranında azalarak bin 286 adet olarak gerçekleşti" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Karşılıksız çekte büyük düşüş hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 17 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karşılıksız çekte büyük düşüş haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı