Ege Haberleri

EGE

  Karşılıksız aşk ve hain son

  Hürriyet Haber
  05.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Marmaris'in İçmeler Beldesi'nde otelde şef komi olarak çalışan Muharrem Karadere'nin, yardımcısına duyduğu platonik aşkı iki cana maloldu.

  Restoranda başladı

  MARMARİS'in İçmeler Beldesi'ndeki bir otelin restoranında başlayan karşılıksız aşk, iki genci mezara götürdü. Otelin restoranında komi şefi olarak çalışan Ulalı 25 yaşındaki Muharrem Karadere, yardımcısı Asiye Çakır'a gönül verdi.

  Teklifi reddetti

  İŞ arkadaşlığıyla üç yıldır beslenen duygularının aşk olduğuna karar veren Karadere, güzeller güzeli 22 yaşındaki Asiye'yi Ortaca'da oturan ailesinden istetti. Ancak Asiye Asiye Çakır, evlenme teklifini reddetti, ‘‘Seninle evliliği düşünmüyorum. Ağabey kardeş olalım’’ yanıtını verdi.

  6 bıçak darbesi

  ASİYE'nin yanıtı Karadere'yi çıldırttı, iki arkadaş tartışmaya başladı. Önceki gün restoranda öğle servisine iki genç de çıkmadı. Arkadaşları aramaya başlayınca, Asiye Çakır'ı, restoran deposunda üzeri örtülmüş halde ölü buldu. Genç kızın 6 bıçak darbesiyle öldürüldüğü anlaşıldı.

  Kalbine ateş etti

  PEŞİNDEN Muharrem Karadere'nin de Ula'daki evinde tüfekle kalbine ateş ederek canına kıydığı ortaya çıktı. Asiye Ortaca'nın Okçular Köyü'nde, Muharrem Ula'da toprağa verildi. Ancak Ula Savcılığı, cinayet araştırması için Karadere'nin mezarının açılmasına karar verdi.

  VEDA NOTU

  Asiye'yi çok sevdim

  AŞK hikayesinin getirdiği cinayet ve intiharla ilgili soruşturma yürütülürken, restoranın çöp bidonunda, Asiye'yi 22 yaşında hayattan koparan kanlı 4 meyve bıçağı ile Muharrem'in olay sırasında üzerinde bulunan önlüğü bulundu. İki ölüm, Asiye'nin memleketi Ortaca'yı, Muharrem'in memleketi Ula'yı ve iş arkadaşlarını yasa boğdu. İçine kapanık, sakin bir genç olarak tanınan Muharrem'in, olay yerinde bıraktığı kurşun kalemle yazılmış mektup ve Asiye'ye yazdığı şiir bulundu. Mektubunda, ‘‘Asiye'yi çok, hem de çok sevdim. Ancak ondan bir ışık bile görmedim. Asiye'nin ailesinden ve kendi ailemden özür diliyorum’’ diye yazdığı öğrenildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı