Gündem Haberleri

  Karşılıksız aşk cinayeti: 2 ölü

  Hürriyet Haber
  21.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir'de, gönül verdiği üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Gülçin Kırmacı tarafından reddedilen 34 yaşındaki Atilla Çevik, dehşet saçtı. Çevik, kaçırmak için gittiği Gülçin Kırmacı ve babası 44 yaşındaki Ramazan Kırmacı'yı başlarından tabancayla vurarak öldürdü, kardeşi 15 yaşındaki İsmail Kırmacı'yı bacaklarından yaraladı.

  İzmir'deki dehşet olay önceki geceyarısı Çamdibi Mahallesi'nde meydana geldi. Selçuk Üniversitesi Karaman Meslek Yüksek Okulu Seramik Bölümü öğrencisi Gülçin Kırmacı, bayram tatilini geçirmek için İzmir'deki ailesinin yanına geldi. Bayram ziyareti sonrasında evlerine dönen Kırmacı Ailesi, Gülçin'e gönül veren eski kiracıları Atilla Çevik'in kendilerini beklediğini gördü. Dekoratör Atilla Çevik, daire kapısına ilk gelen Gülçin'e evlenme isteğini dile getirdi. Genç kız olumsuz yanıt verince çılgına dönen Çevik, Gülçin'i kaçırmaya çalıştı. Merdiveni çıkan Ramazan Kırmacı, Çevik'e tepki gösterince Çevik, belinden çıkardığı tabancayla Gülçin'in başına ateş etti. Genç kız, tek kurşunla can verirken, Atilla Çevik silahını Ramazan Kırmacı'ya doğrultup başına ateş etti. Gözü dönmüş katil, kaçarken önüne çıkan ilköğretim son sınıf öğrencisi İsmail Kırmacı'yı da bacaklarından vurdu.

  Çevik, bulundurma ruhsatlı tabancasıyla yakalanıp gözaltına alındı.

  Rahatsız etmekten yargılanmış

  Atilla Çevik'in, öldürdüğü Gülçin Kırmacı'nın okuluna tam üç kez gittiği ve genç kızın rahatsız edildiği gerekçesiyle savcılığa başvurduğu ortaya çıktı. Çevik, bu olay nedeniyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, 1.5 ay önce de Gülçin'in babası Ramazan Kırmacı'ya gidip evlenmek istediğini söylediği belirtildi. Kırmacı'nın da, ‘‘Aranızda yaş farkı var. Kızımla konuş kabul ederse olur’’ dediği öğrenildi.

  Kaçırmak için gitmiş

  Çevik, genç kızı kaçırmak için gittiğini itiraf etti. Gülçin'i 3 kez istediğini anlatan Çevik, ‘‘Son kez konuşmak için gittim. Gülçin'e ‘Seni almaya geldim' dedim. Fakat direnip, yere yattı. Sürüklemeye çalıştım. O anda lamba söndü. Silahımı çıkarıp ateş ettim. Önce kızı, sonra babasını, tanık bırakmamak için de kardeşini vurdum’’ dedi.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı