KARS HABERLERİ

Kars-üniversite Buluşması

IHA
03.07.2015 - 21:43Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KARS

IHA

AK Parti Kars Milletvekili Mehmet Uçum, Kafkas Üniversitesi’nde “Kars-Üniversite Buluşması” çalışma gruplarının oluşturulduğunu açıkladı.
Yapılan ilk toplantıya Serhat Kalkınma Ajansı, AK Parti İl Teşkilatı, Üniversitenin çalışma konularıyla ilgili fakülte ve bölümlerinden öğretim üyeleri de katıldı.
Serhat Şehri Kars ve Kafkas Üniversitesi’nin sorunlarının tespiti, projelerinin değerlendirilmesi için oluşturulan çalışma grubu; serbest bölgeden lojistik merkeze, eğitim ve sağlık alanından ulaşım ve istihdam genişletmeye ilişkin tüm alanlara kadar birçok konu üzerinde önemli çalışmalar yapacak.
Üniversite öğretim üyeleri, SERKA, MÜSİAD, AK Parti Kars il teşkilatının da bulunduğu çalışma grubu ilk adımını da serbest bölge için attı. Serbest Bölge’ye ilişkin durum değerlendirmesi yapan çalışma grubu, Serbest Bölge ile ilgili alt yapı çalışmalarının hızlandırılması ve ardından da hızlı bir şekilde projenin hayata geçirilmesi gerektiği tespitini yaptı. Kars’ın Serbest Bölge için son derece önemli ve uyumlu bir kent olduğuna da dikkat çekilerek serbest bölgenin Kars’ta kurulması için Bakanlar Kurulu’na gönderilmek üzere taslak karar çalışmalarına da başladı.
AK Parti Kars Milletvekili Mehmet Uçum, bu grubun ayrıca kentin tüm sorunlarına eğileceğini, tarım, hayvancılık, sanayi ve turizminin Üniversite işbirliği ile sürdürülmesi çalışmalarının da hızlandırılacağını ifade etti.
Serbest Bölgenin yanında Lojistik Merkezi’yle ilgili de konuşan Uçum, Serbest Bölge ve Lojistik Merkezi’nin birbirine entegre edilmesiyle birlikte büyük bir istihdam alanı oluşturulacağını da belirtti.
Uçum, Kars’ın tamamını esas alan Kars-Kafkas Üniversitesi buluşmasının böylelikle aktif bir şekilde başlamış olduğunu da sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Kars-üniversite Buluşması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 21 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kars-üniversite Buluşması haberi güncellenecektir.

  KARS NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   04:41
  • Guneş
   06:21
  • Öğle
   12:03
  • İkindi
   15:00
  • Akşam
   17:23
  • Yatsı
   18:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı