KARS HABERLERİ

Kars Ülkü Ocaklarından Çin Zulmüne Tepki

IHA
04.07.2015 - 18:48Son Güncelleme : 04.07.2015 - 18:49
IHA

Kars Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından gerçekleştiren eylemde Doğu Türkistan’daki Çin zulmü protesto edildi.
Kars Ülkü Ocakları Binası önünde toplanan ülkücüler, buradan Faikbey Caddesi üzerinde bulunan At Heykeli ününe gelerek Çin’in Doğu Türkistan’da uyguladı zulmü protesto etti.
Kars Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Adıgüzel, Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan’da uzun yıllardan beri zulmün devam ettiğini ve Türklerin yaşam mücadelesi verdiğini söyledi.
Kars Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Adıgüzel, “Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan’da uzun yıllardan beri zulüm devam etmekte, Müslüman Uygur Türkleri yaşam mücadelesi vermektedir. Bu mücadelenin bir tarafında, asimilasyon politikalarına karşı kendi vatanlarında milli kimliklerini ve dini değerlerini muhafaza etmeye çalışan soydaşlarımız, diğer tarafta Doğu Türkistan’ın demografik yapısını değiştirmek için her türlü vahşeti reva gören zalim Çin bulunmaktadır. Modern dünyanın gözleri önünde Uygur Türklerine sistematik olarak işkence edilmekte, söz konusu Doğu Türkistan olduğunda İnsan Hakları Beyannameleri herhangi bir hüküm teşkil etmemektedir. Özellikle ramazan ayında Uygur Türklerinin tüm değerleri hedef alınmakta sözde demokrasi havarileri özlerindeki “haçlı” ruhunu bu zulme karşı sessiz kalarak ortaya koymaktadırlar. İçersinde bulunduğumuz bu Ramazan Ayı’nda da tablo değişmemiş ve aynı senaryo bir kez daha uygulamaya konulmuştur” dedi.
Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Adıgüzel, konuşmasının ardından Çin bayrağı yakıldı. Açıklama sonrasında ülkücüler sloganlar atarak Ocak Binası önüne geldi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Kars Ülkü Ocaklarından Çin Zulmüne Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Temmuz 2015 tarihinde saat 18 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kars Ülkü Ocaklarından Çin Zulmüne Tepki haberi güncellenecektir.

  KARS NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:11
  • Guneş
   05:51
  • Öğle
   12:10
  • İkindi
   15:32
  • Akşam
   18:07
  • Yatsı
   19:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı