KARS HABERLERİ

Kars’ta Çatak Projesi Devam Ediyor

IHA
03.10.2015 - 11:58Son Güncelleme :

KARS’TA ÇATAK PROJESİ DEVAM EDİYOR

IHA

Kars’ta Çevre Amaçlı Tarım Arazilerini Koruma Programı (ÇATAK) Projesi kapsamında 9 bin dönüm arazinin taşları toplandı.
Kars Gıda, Tarım ve Hayvancılık Dr. Hüseyin Düzgün, ÇATAK Projesi ile hassas alanlarda doğal yapının korunması amacıyla, tarımsal üretim yapan üreticilerin kayıtlı ve kontrollü üretim yapmaları ve çevreye zarar veren üretim modellerinden vazgeçmelerinin sağlandığını belirtti.
Düzgün, ÇATAK projesi kapsamında Digor’da Fettah Koşan’ın projeden faydalanarak hibe sözleşmesi imzalandığını, arazi kontrolleri gerçekleştirildiğini ve arazisini temizleme çalışmaları başlandığını söyledi.
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, “Kars için İl Proje Uygulama Komisyonu tarafından uygun görülen alanlarda kategorileri gerçekleştirenlere dekar başına yılda bir defa olmak üzere üç yıl süre ile 60- 135 TL destekleme yapılacaktır. Bu manada 2.kategoride olan Kars’ın arazilerinin yoğun taşla kaplı alanların temizlenmesi hem ilimiz tarımına taştan temiz araziler hem de çiftçimize dekara iki yıl 60 TL destek verilecektir” dedi
Öte yandan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından toprak ve su kalitesinin korunması, doğal kaynakların sürdürebilirliği, erozyonun önlenmesi ve tarımın olumsuz etkilerinin azaltılması amacıyla başlatılan Çevre Amaçlı Tarım Arazilerini Koruma (ÇATAK) Programı kapsamında Kars’ta genelinde 9 bin dönüm alan arazide taş toplama etkinliği gerçekleştirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Kars’ta Çatak Projesi Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ekim 2015 tarihinde saat 11 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kars’ta Çatak Projesi Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

KARS NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:19
 • Guneş
  06:43
 • Öğle
  12:27
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı