KARS HABERLERİ

Kars’ta Cadde Ve Kaldırımlar İşgal Altında

IHA
25 Temmuz 2015 - 14:46Son Güncelleme : 25 Temmuz 2015 - 14:47

KARS'TA CADDE VE KALDIRIMLAR İŞGAL ALTINDA

IHA

Kars’ta kaldırımlar esnafın, yollar ise park halindeki araçların işgali altında, yayalar çaresiz olarak caddenin ortasını kullanıyor.
Yayalar için yapılan kaldırımların esnaf tarafından, caddelere de gelişi güzel araçların park edilmesi vatandaşları kara kara düşündürüyor.
Sokağa çıkan vatandaşlar kaldırım yerine caddeyi kullanırken, özellikle iki sıra ve bazı yerlerde çift tarafa hatta köşe başlarına çekilen araçlarda trafik akışını olumsuz etkiliyor. Yaşanan sıkıntıya çözüm üretilmemesine tepki gösteren vatandaşlar, yayalar için yapılan kaldırımların biran evvel esnafın işgalinden, ana caddelerin de park etmiş araçlardan temizlenerek kurtarılmasını istiyor.
Kaldırımlardan geçiş yapamayan çocukların mecburiyetten cadde ortasında kazalara davetiye çıkarırcasına yürüdüğüne dikkat çeken vatandaşlar, “Kars’ta yıllardır kaldırım ve otopark sorunu var. Kim göreve geldiyse bu soruna çözüm bulmadı. Kaldırımları kullanamıyoruz. Mecburen çoluk çocuğumuzda dahil, yolları kullanmak zorunda kalıyoruz. Yayalar için yapılan kaldırımlar esnafın işyeri sergisi haline gelmiş. Yetkililer ise görevlerini yapmıyor” diyerek tepki gösterdiler.
Kars’ta esnafa tanınan bu ayrıcalığın artık son bulmasını isteyen vatandaşlar, “Esnaflar kaldırıma eşyalarını dizerek yayaların geçişini engelliyor. Karşılıklı oto parklar ise trafik akışını engelliyor. Yaşanan bu işgallere yetkililer ise sessiz kalıyor. Caddelerde yaya yürümek çok zor. Bundan dolayı çoluk çocuğumuz kaldırımlardan geçemedikleri için yoldan yürümesi tehlikeli oluyor. Yetkililer bu caddelerden yürüyerek geçtiğinde bu rahatsızlığı fark etmiyor mu” diyerek bu soruna son verilmesini istediler.
Öte yandan caddelere gelişi güzel çekilen araçların trafiği olumsuz etkilediğine dikkat çeken vatandaşlar, “Caddeler açık oto park haline gelmiş. Eski Sebze Hali, Belediye İşhanı’nın bulunduğu bölgeler araç parkına dönmüş. Köşe başlarına kadar araç çekilmiş. Trafik akışı sağlanmıyor. Birde cadde de açılan tezgahlar durumu içinden çıkılmaz hale sokuyor. Trafik yetkililerinin bu konuya el atması gerekiyor. Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle park şekli yok. Belediye ile trafik ortak hareket ederek bu sorunu çözmelidir” dediler.
Kars’ta yıllardan beri devam eden kaldırım işgalleri vatandaşların kabusu haline geldi. Zabıta ekiplerinin müdahale etmediği ve göz yumduğu kaldırım işgalleri, yayalar için yapılan kaldırımları kullanamayan vatandaşların da tepkisine sebep oluyor. Yetkililerden kaldırım ve cadde sorunlarına çözüm isteyen vatandaşlar konuyu BİMER’e kadar taşıdıklarını belirttiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Kars’ta Cadde Ve Kaldırımlar İşgal Altında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kars’ta Cadde Ve Kaldırımlar İşgal Altında haberi güncellenecektir.

KARS İLÇELERİ
  KARS NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:30
  • Guneş
   05:19
  • Öğle
   12:21
  • İkindi
   16:06
  • Akşam
   19:01
  • Yatsı
   20:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı