KARS HABERLERİ

Kars’ta Bıldırcın Kıyımı

IHA
26.08.2015 - 11:21Son Güncelleme :
Yerel Haberler
IHA

Kars’ta Bıldırcın avı sezonun açılmasıyla birlikte rasgele yapılan avlanmada adeta bıldırcın kıyımı yapılıyor.
Pazardan mal kaçırırcasına günü birlik yapılan avda ise günlük çok sayıda bıldırcın tüfekle vurularak öldürülüyor. Kars’ta gelişi güzel yapılan avlanmaya ise yetkililer bakmakla yetiniyor. Limit üstü yapılan avlar ise dikkat çekiyor.
Özellikle tahılların biçildiği bu günlerde yapılan sürek avlarından adeta bıldırcınlara kaçma fırsatı bile tanımıyor. Birçok noktada aynı anda yapılan av ise doğa ve hayvan severleri rahatsız ediyor. Avlanmak için vatandaşların arazilerine izinsiz giren avcılar ile arazi sahipleri arasında da zaman zaman kısa süreli gerginlik yaşanıyor.
Kars’ta önüne gelenin tüfek alarak av belgesi aldığına dikkat çeken vatandaşlar, av belgesi verilen avcıların psikolojik yapıları da göz önünde bulundurularak av belgesi verilmesi gerektiğine dikkat çekti. Eline tüfek alanın av çıktığına dikkat çeken vatandaşlar, tecrübesiz avcıların kazalara da davetiye çıkardığını hatırlatarak yetkililerden bakkaldan ekmek alır gibi herkese av teskeresi vermemeleri konusunda uyarıda bulundular.
Kars’ın her yerinde hafta sonu ve hafta içinde avcıların avlandığına dikkat çeken vatandaşlar, Bıldırcın avına gidenlerin ördek ve keklikte avladıklarını belirterek yetkililerden bu konularda gerekli kontrolleri yapmalarını istediler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Kars’ta Bıldırcın Kıyımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kars’ta Bıldırcın Kıyımı haberi güncellenecektir.

KARS NAMAZ VAKİTLERİ

14 Mart 2018, Çarşamba
 • İmsak
  04:51
 • Guneş
  06:15
 • Öğle
  12:23
 • İkindi
  15:41
 • Akşam
  18:19
 • Yatsı
  19:38
Sayfa Başı