KARS HABERLERİ

Kars’ta Alternatif Enerji Üretimi Projesi

IHA
27.08.2015 - 14:51Son Güncelleme :

KARS’TA ALTERNATİF ENERJİ ÜRETİMİ PROJESİ

IHA

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nce Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi kapsamında alternatif enerji üretim projesi hayata geçirldi.
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Kars İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, Çiftçinin bu proje ile işletmesi ve çoban evindeki tüm elektrik sarfiyatını güneş enerjisinden karşılayacağını, böylece enerji için herhangi bir harcaması olmayacağını belirtti.
Düzgün, “Bu manada Bakanlık olarak başta TKDK ve (KKYDP) Ekonomik Yatırımları Programına yüzde 50 hibe destekli başvurarak, gerek bitkisel gerek hayvansal üretimdeki enerji harcamalarının alternatif üretimden karşılanacağını beklemekteyiz. Bu Projenin İlimizdeki diğer işletmelere örnek olmasını diler, projesi kabul edilen çiftçimizi tebrik ederiz” dedi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliği (Tebliğ No:2015/16) 30 Nisan 2015 tarih ve 29342 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmişti.
Bu tebliğ kapsamında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) Ekonomik Yatırımlar kaleminden yüzde 50 hibe destekli olarak projelere destek veriliyor.
Kars’ta Aküzüm-Özkesemen Tarım Petrol İnş. San. Tic. Ltd. Şti ’ye ait online Alternatif Enerji Üretimi konulu proje başvurusu Bakanlıkca incelenerek hibe kapsamında onaylandı. Aküzüm-Özkesemen Tarım Petrol İnş. San. Tic. Ltd. Şti ile İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü arasında hibe sözleşmesi imzalandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Kars’ta Alternatif Enerji Üretimi Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kars’ta Alternatif Enerji Üretimi Projesi haberi güncellenecektir.

KARS NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:31
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:16
 • İkindi
  14:36
 • Akşam
  16:50
 • Yatsı
  18:27
Sayfa Başı