KARS HABERLERİ

Kars’ta 2015 Yılının Son Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

IHA
16.10.2015 - 16:31Son Güncelleme :

KARS’TA 2015 YILININ SON KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

IHA

Kars’ta 2015 yılının son Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Günay Özdemir Başkanlığı’nda yapıldı.
Valilik Gazi Toplantı Salonu’nda düzenlenen 2015 yılının son Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na Vali Günay Özdemir, Belediye Başkan Yardımcısı Arda Soner Tatlı, Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çitil, kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri katıldı.
Koordinasyon Kurulu’nun açılış konuşmasını yapan Vali Günay Özdemir, “Artık yatırımlarımızın bittiği veya son aşamaya getirdiğimiz, mevsim olarak burada 15-20 gün sonra artık Kars’ta inşaat mevsiminin kalmadığı bir döneme giriyoruz. Proje bedeli olarak normalde bize 1 milyar 856 milyonluk bir yatırımımız var. Bunların bu sene 263 milyon lirası gelmiş, şuana kadar 2-3 milyon lirasını harcamışız” dedi.
Özdemir, “Hem inşaatların bitirilmesi, hem de ödeneklerin iyi bir şekilde kullanılması için son gayretlerimizi göstermemiz gerekiyor. Ve gelecek yıl yapılacak olan yatırımlarında bu seneden yine uygun bir şekilde planlanması gerekiyor. Çünkü Kars’ta inşaat mevsimi çok kısa bir dönem, eğer önceden planlama yapmaz isek inşaat mevsiminde bir çok işi yetiştiremiyoruz. Özellikle Özel İdare de olsun, diğer kurumlarımızda olsun, ödenekler belli olmadan aslında bir çok yatırımımızı planlamamız gerekiyor. En azından projelerin, programların hazırlanması gerekiyor. Onun için arkadaşlarımızın da gelecek yıl yapacağımız yatırımlarında bu seneden hazırlanması, en geç Mart ayı içerisinde de ihalelerin yapılması ve Nisan ayında da biliyorsunuz inşaat mevsimin başlaması ile birlikte inşaatların başlaması da çok yerinde olacak. Bu şekilde yaparsak ben öyle tahmin ediyorum çok daha hızlı verim elde edeceğiz” diye konuştu.
Vali Özdemir’in konuşmasının ardından yatırımcı kurum ve dairelerin yatırımları ile ilgili bilgiler verildi. Koordinasyon yapılması gereken konularda ilgili kurumların görüşleri alındı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Kars’ta 2015 Yılının Son Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 16 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kars’ta 2015 Yılının Son Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

KARS NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:09
 • Guneş
  06:54
 • Öğle
  12:05
 • İkindi
  14:37
 • Akşam
  16:54
 • Yatsı
  18:27
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı