KARS HABERLERİ

Kars Meclisleri Genel Esasları Hazırlandı

IHA
29.10.2015 - 19:59Son Güncelleme :
Kars Meclisleri Genel Esasları Hazırlandı
IHA

AK Parti Kars Milletvekili Mehmet Uçum’un adaylık sürecinde gündeme getirdiği ve vekil olduktan sonra çalışmalarını devam ettirdiği “Kars Meclisleri”nin çalışma esasları hazırlandı.
Çalışma Esasları, ilçe meclislerinin oluşumunu, il ve ilçe meclisleri koordinatörlüğünü, çalışma usullerini, çalışılacak konuları ve kapsam hükümlerini içeriyor.
1 Kasım 2015 tarihinden sonra aktif çalışmaya geçilmesi beklentisinde olduğunu belirten milletvekili Mehmet Uçum, “Kars Meclislerinin Kars halkının siyasete katılımı için önemli imkanlar sunacağına inandığını” ifade etti.
AK Parti Kars Milletvekili Mehmet Uçum, “Sivil toplum siyaset üzerinde ne kadar etkili olursa siyasetin de toplum yararına faaliyet yürütmesi o kadar mümkün olur. Halk karşıtı siyasi faaliyetlere izin vermemek için sivil toplumun meclisler aracılığıyla siyasi süreçlere müdahil olması gerekir. Kars’ın çocuğundan gencine, kadınından tüm yetişkinlerine, bireylerinden tüm topluluklarına bir bütün olarak hem yerel siyasete müdahil olması hem de yerel siyaset üzerinden ülke siyaseti üzerinde etkili olması gerekiyor. Çünkü Kars “çeşitlilik içinde birliğin” ve “süreklilik içinde yenilenmenin” parlak örneklerinden birini oluşturuyor. Kars Meclisleri, Kars halkının siyasi süreçlere müdahil olmasının çok etkili araçları haline dönüştürülebilir. Bunun için Kars halkının bütün farklılıklarını koruyarak ama Kars bütünlüğünü esas almak kaydıyla bu meclislere sahip çıkması ve çalıştırması büyük önem taşıyor. Umudum Kars’ın tarihinin kültürünün ve Kars halkının irfan ve ferasetinin bu konuda devreye gireceği ve meclisleri çalıştıracağı yönündedir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Kars Meclisleri Genel Esasları Hazırlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 19 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kars Meclisleri Genel Esasları Hazırlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı