KARS HABERLERİ

Kars KKDGC Cemiyeti Başkanı Daşdelen’in Basın Bayramı Mesajı

IHA
24.07.2015 - 09:08Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KARS

IHA

Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) 2’nci Başkanı Ercüment Daşdelen, Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Daşdelen, 24 Temmuz Basında Sansürün kaldırılışının 107. yıldönümü ve Basın Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, özgür ve tarafsız basının, demokrasilerin vazgeçilmez yapı taşlarından birisi olduğunu belirtti.
Özgür basının günümüzde öneminin arttığına dikkati çeken Daşdelen, “Artık her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün en temel hak olduğu görüşü, modern dünyada tartışmasız kabul görmektedir ve özgür, tarafsız basın, demokrasilerin vazgeçilmez yapı taşlarından birisidir” dedi.
Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurunun özgür basın olduğunu ifade eden Daşdelen, “24 Temmuz II. Meşrutiyet’te 1908’de Anayasa’nın yeniden yürürlüğe girmesinin ertesinde çıkan gazetelerin, gazeteciler tarafından sansür memurlarına verilmeden, gösterilmeden çıkarılmış olduğu bir gündür. 24 Temmuz bir anlamda gerçek gazeteciliğin patlama yaptığı gündür. 25 Temmuz 1908 sabahı dağıtılan gazeteler farklıydı ve uzun yılların ardından ilk kez sansür memurlarının değil gazetecilerin tercihlerine göre basılmışlardı. Bu nedenle 24 Temmuz Cumhuriyet Dönemi’nde Türk basınında sansürün kaldırılması ve basın bayramı olarak ilan edildi” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Kars KKDGC Cemiyeti Başkanı Daşdelen’in Basın Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kars KKDGC Cemiyeti Başkanı Daşdelen’in Basın Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

KARS NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:30
 • Guneş
  07:18
 • Öğle
  12:15
 • İkindi
  14:35
 • Akşam
  16:50
 • Yatsı
  18:26
Sayfa Başı