KARS HABERLERİ

Kars Kan Merkezi Yoğun İlgi Görüyor

IHA
07.10.2015 - 17:02Son Güncelleme : 07.10.2015 - 17:03

KARS KAN MERKEZİ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR(IŞIK ÇAPANOĞLU/KARS-İHA)

IHA

AK Parti 24. Dönem Milletvekilleri Ahmet Arslan ile Prof. Dr. Yunus Kılıç’ın girişimleriyle Kars’ta açılan Kan Merkezi’ne en çok 18 ve 24 yaş gruplarının ilgi gösterdiği ortaya çıktı.
Uzun yılardan beri yokluğu çekilen Kızılay Kan Merkezi’nin kentte faaliyete geçmesi vatandaşları memnun ederken, kan merkezine müracaat ederek kan bağışında bulunan vatandaşların yaşlarının 18 ile 24 arası olması ise dikkat çekti.
Haziran 2015 tarihinde Atatürk Caddesi’nde faaliyete geçen Kızılay Kan Merkezi’ne Kars’ın ihtiyacı olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, Kan Merkezi’nin kentte açılmasına vesile olanlara teşekkür ettiler.
Kan Merkezi’nin insan hayatında çok önemli yeri olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, “Yıllarca Kars’ta Kan Merkezi’ne ihtiyaç duyuluyordu. Ne yazık ki bazı sebeplerde dolayı olsa gerek Karslıların kan merkezi talepleri hep göz ardı edildi. Oysa Kars’ın kan merkezine gereçten ihtiyacı vardı. Acil hastalara kan verilmesi, kan bulunması için Erzurum Kan Merkezi’nden uygun kanın gelmesini bekliyorduk. Çok şükür Kars Kan Merkezi’ne kavuşmuş oldu” dediler.
“AK PARTİ KARS MİLLETVEKİLLERİ VE KIZILAY BAŞKANI ÇOK EMEĞİ VAR”
Kars’ta Kan Merkezi’nin açılmasında AK Parti 24. Dönem Milletvekilleri Ahmet Arslan ile Prof. Dr. Yunus Kılıç ile Kızılay Şube Başkanı Necati Dallı’nın çok emeği olduğunu ifade eden vatandaşlar, “Kan Merkezi’nin kurulmasında AK Parti Milletvekilleri ile Kızılay Başkanı Necati Dallı çok emek verdi. Uzun süre kan merkezinin yapılmasını gündeme getirdiler. İlgili yerlerle bağlantı kurdular. Uzun uğraşlar sonucu Kars’a kan merkezini getirdiler. Bizler Kars halkı olarak burada kan merkezinin açılmasında emeği olan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.
Öte yandan Atatürk Caddesi üzerinde faaliyete geçen Kan Merkezi vatandaşlardan yoğun ilgisini görüyor. Caddeyi kullanan vatandaşlardan çoğu kan merkezi uğrayarak kan bağışında bulunuyor. Kan Merkezi’nde kan bağışında bulunanların 18 ile 24 yaş grubunun olması dikkat çekerken, en çok kan bağışında bulunanların ise bayanlar olduğu bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Kars Kan Merkezi Yoğun İlgi Görüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 17 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kars Kan Merkezi Yoğun İlgi Görüyor haberi güncellenecektir.

  KARS NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:08
  • Guneş
   05:48
  • Öğle
   12:11
  • İkindi
   15:36
  • Akşam
   18:12
  • Yatsı
   19:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı