KARS HABERLERİ

Kars İŞKUR’da İstihdam Edilecek İşsiz Aranıyor

IHA
12.10.2015 - 15:28Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KARS

IHA

Kars Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi” kapsamında Garson (Servis Elemanı), Aşçı Yardımcısı ve Bayan Kuaförü mesleklerinde yüzde 50 istihdam garantili kurslar açılacak.
Toplam 160 gün sürecek teorik ve pratik eğitimlerle işsizlerimiz hem bir meslek sahibi olacak, hem de teorik eğitimde günlük 25,00 TL ile pratik İşbaşı Eğitimi (Staj) eğitimlerinde günlük 38,48 TL alacaklardır. Ayrıca Genel Sağlık Sigortası prim gideri de program süresince İŞKUR tarafından karşılanacak.
Program sonunda Programı başarı ile bitiren kursiyerlerin en az %50’si talepte bulunan firmalar tarafından istihdam edilecektir.
Garson (Servis Elemanı), Aşçı Yardımcısı ve Bayan Kuaförü kurslarına katılmak isteyen işsizlerin 19/10/2015 Pazartesi gününe kadar Kars Çalışma İş Kurumu İl Müdürlüğünden ya da www.iskur.gov.tr adresinden mutlaka kurs seçme işlemini yapmaları gerekmektedir.
KISACA UMEM BECERİ’10 TANIYALIM
Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi Nedir?
İstihdam sorunun altında yatan en önemli nedenlerden biri de ’’mesleksizlik’’dir. Türkiye’de vasıfsız işgücü fazlalığı olduğu görülmekte diğer yandan firmalar da kaliteli eleman bulma sıkıntısı çekmektedir.
Bu kapsamda işgücü piyasasında arz talep uyuşmazlıklarından kaynaklanan işsizliğe çözüm getirmek amacıyla “Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi” başlatılmıştır.
Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi, bir beceri kazandırma ve iş edindirme seferberliğidir.
UMEM BECERİ’10 PROJESİNİN AMAÇLARI
İŞKUR tarafından yürütülmekte olan meslek edindirme faaliyetlerinin ve özellikle de teknik alanlardaki mesleki eğitimin etkinlik ve verimliliğinin artırılması ve işgücü piyasasının ihtiyaçları ile uyumlu hale getirilmesine yönelik bir sistemin ortaya konulması,
İşsizlere yönelik temel mesleki eğitim, mesleki gelişim ve meslekte yenileme eğitimlerinin verilmesi, başarılı kursiyerlerin İşbaşı Eğitimleri verilmesi yerleştirilmesi ve son aşama olarak da başarılı İşbaşı Eğitimi (Staj) gören kursiyerlerin istihdamının sağlanması,
İŞKUR tarafından yürütülen mesleki eğitim hizmetlerine olan farkındalığın artırılması,
FİRMALAR İÇİN UMEM Beceri’10
İhtiyaç duyduğu mesleklerde kursların açılmasını sağlayacak,
Bu meslek kurslarında eğitim görenlere hiçbir mali yükümlülük altına girmeden staj imkânı sağlayacak,
İşe almayı düşündüğü kişiyi iş başında görme imkânı elde edecek,
Bu meslek kurslarında yetişen elemanları istihdam etmekle, hem nitelikli elemanlara kavuşacak hem de istihdam teşviklerinden yararlanacaktır.
İŞ ARAYANLAR İÇİN UMEM Beceri’10
UMEM meslek kursları iş sahibi yapıyor
Toplam 160 gün sürecek teorik ve pratik eğitimlerle hem bir meslek edinecek, hem de teorik eğitimlerinde günlük 25,00 TL, pratik İşbaşı Eğitimi (Staj) eğitimlerinde günlük 38,48 TL alacaklardır.
Meslek kursları süresince, İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası ve Genel Sağlık Sigortasından faydalanacaktır.
Bu eğitimler sonucunda UMEM meslek kurslarından başarılı olanlar, işe girme şansı elde edecektir.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Kars İŞKUR’da İstihdam Edilecek İşsiz Aranıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 15 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kars İŞKUR’da İstihdam Edilecek İşsiz Aranıyor haberi güncellenecektir.

KARS NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:26
 • Guneş
  07:14
 • Öğle
  12:12
 • İkindi
  14:34
 • Akşam
  16:49
 • Yatsı
  18:25
Sayfa Başı