Ege Haberleri

EGE

  Karneyi alan sıraya girdi

  Necip KARATUNA/ SINDIRGI
  24 Ocak 2015 - 01:11Son Güncelleme : 23 Ocak 2015 - 17:36

  BALIKESİR'in Sındırgı ilçesinde, Eczacı Yıldırım Ağaoğlu, karnesinde takdir belgesi getiren öğrencileri parayla ödüllendirdi.

  Okullara yöneticiler aracılığıyla haber gönderen Eczacı Yıldırım Ağaoğlu, takdir alan öğrencilerin kendisine yönlendirilmelerini istedi. Takdirnamesini kapan öğrenciler eczanenin önünde kuyruklar oluşturdu. Ağaoğlu, takdir alan ilkokul öğrencilerine 5, ortaokul öğrencilerine 10 ve lise öğrencilerine 20'şer lira para ödülü verdi.
  Karneyi alan sıraya girdi
  Tekrar tekrar aynı belgeyle ödül alınmasını önlemek için takdir belgelerinin arkasını damgalatan Ağaoğlu, bu etkinliğini her yıl tekrarladığını söyledi. Gün boyu takdir alan öğrencilere para dağıtan Ağaoğlu, "Çocuklar bizim geleceğimiz, başarılı olanları bir anlamda hasbel kader ödüllendiriyorum. Bu sosyalleşmelerine faydalı oluyor. Bazıları sıkılarak alıyor, onlara bunu hakettiklerini, utanmamaları gerektiğini anlatıyorum. Başarıların ödüllendirilmesi gerektiğini anlamalarına yardımcı oluyorum. Başarılı çocuklar desteklenmeli, üniversiteyi de okumaları sağlanmalı" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı