Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Karne timleri işbaşında

  Hürriyet Haber
  28.01.2011 - 20:15 | Son Güncelleme: 28.01.2011 - 20:15

  Gaziantep’te karnesinde zayıf not bulunan öğrencilerin başka şehirlere kaçmasını önlemek amacıyla otogarda bir dizi önlem alan polis, Adıyaman’daki evlerinden kaçtıkları belirlenen 2 kız öğrenciyi yakaladı.

  Şehitkamil Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, karne notu düşük olması nedeniyle evden kaçan çocukların tespitine ve ailelerine teslimine yönelik olarak Gaziantep Şehirler Arası Otobüs Terminali’ni mesken tuttu. Karne dağıtımına bir hafta kala çalışmalarını yoğunlaştıran Toplum Destekli Polisler, yapılan çalışmalar sırasında saat: 14.30 sıralarında üzerlerinde kimlik bulunmayan H.K. ve G.Y. adlı 13 yaşlarındaki iki kız öğrenciyi şüphe üzerine durdurdu.

  Karne notlarının düşük olması nedeni ile Adıyaman’daki evlerinden kaçtıkları belirlenen 2 öğrenci ailelerine teslim edilmek üzere Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Polisler, bu şekilde evden kaçan çocukların kötü niyetli kişilerle karşılaşabileceklerini, ailelerin bu konuda çok dikkatli davranmaları, düşük notlu karne ile gelen çocuklarına anlayışlı davranmaları gerektiğini belirtti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı