Gündem Haberleri

  Karne tatilinde havalar nasıl olacak

  Aysel ALP/ANKARA - ayalp@hurriyet.com.tr
  23.01.2015 - 14:47 | Son Güncelleme:

  Sömestrde çocuklar kardan adam yapamayacak, kar topu oynayamayacak ama üşemeden tatil yapacak. 15 gün boyunca yurt genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 3-4 derece üzerinde seyredecek, bol yağmur yağacak.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre bugüne kadar mevsim normallerinin 5 ila 8 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıkları bu geceden itibaren düşmeye başlayacak. Yurdun Batı kesimleri, Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girecek.

  Karne tatilinde havalar nasıl olacak

  YAĞMUR BAŞLIYOR

  Bu nedenle hafta sonunda özellikle Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun Kuzey Batısı ile Batı Karadeniz'de yağışlar görülecek. Yağışlar genellikle yağmur; Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerinde gök gürültülü sağanak şeklinde olacak.
  Bu gece meydana gelecek yağışlar Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Aydın ve Muğla illerinde yer yer kuvvetli olacak.

  Karne tatilinde havalar nasıl olacak

  3 BÜYÜK İLDE SICAKLIKLAR ŞÖYLE
  Böylece Ankara'da 10-12 derece seyreden sıcaklık gelecek hafta boyunca 5 ila 8 derecede seyretse de mevsim normallerinin üzerinde olacak.

  İstanbul'da 15 ila 17 derece olan sıcaklar yarından itibaren birkaç derece azalarak, önümüzdeki hafta boyunca 8 ila 12 aderece arasında olacak.

  İzmir'de ise bugün 20 dereceye yaklaşan sıcaklığın, gelecek hafta boyunca 12 ila 14 derece arasında olacağı tahmin ediliyor

  SICAKLIK BİRKAÇ DERECE DÜŞECEK

  Hava sıcaklıklarında yağışla birlikte birkaç derece düşüş olması beklense de hafta sonu sıcaklıklar yurt genelinde mevsim normallerinin 3 ila 4 derece üzerinde olmaya devam edecek.

  Karne tatilinde havalar nasıl olacak

  Yağışlı hava sistemi Pazartesi yurdu terk edecek. Ancak Salı gününden itibaren yeni bir yağışlı sistemin daha etkisine girilecek. Hafta sonuna kadar yurt genelinde aralıklarla yağış görülecek. Bu yağışlar da genellikle yağmur şeklinde olacak.
  Perşembe gününden itibaren iç bölgelerin yüksek kesimlerinde, Sivas, Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Yozgat'ta karla karışık yağmur ve kar olacak.

  Karne tatilinde havalar nasıl olacak

  Bolu ve Kastamonu gibi yerlerde karla karışık yağmur ve bu bölgelerin daha yüksek kesimlerinde kar yağacak.

  SOĞUK VE KARLI HAVA YOK


  Uzmanlar, bu ay sonuna kadar etkili olması beklenen aşırı soğuk ve karlı bir hava kütlesi beklemediklerinin altını çiziyor.

  Karne tatilinde havalar nasıl olacak

  TATİLİN İKİNCİ YARISINDA HAVA NASIL OLACAK?

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü uzmanları tatilin ikinci yarısı için de aylık tahminlere dayanarak bir öngörüde bulundular. Buna göre Şubat ayının ilk haftasında ülke genelinde yağışlar da sıcaklıklar da mevsim normallerinin üzerinde olacak. Sıcaklıklar mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde seyretmeye devam edecek. İstanbul, İzmir gibi Marmara ve Ege bölgesinde kar yağışı beklenmiyor.

  Karne tatilinde havalar nasıl olacak

  İç kesimlerin dağlık bölgelerinde kar, diğer yerlerinde ise yağmur olacak.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı