Gündem Haberleri

  Karne günü hırsızın kurşununa hedef oldu

  Taylan YILDIRIM/İZMİR, DHA
  07.01.2006 - 00:52 | Son Güncelleme:

  İzmir Güzelyalı’daki İnönü Lisesi’nde okuyan Cennet Uğuz (15), 2 kişi arasındaki silahlı kavgada boynundan vurularak ağır yaralandı.

  Ameliyat edilen Uğuz’un felç olma riski taşıdığı belirtildi. Hırsızlık suçundan yattığı cezaevinden yeni çıkan Orhan A. dün 11.30’da iki arkadaşıyla birlikte, daha önce kendisini motosikletini çalmakla suçlayan Volkan N. ile buluştu. İnönü Lisesi’nin önünde bulunan İnönü Parkı’ndaki buluşmada, çıkan tartışma sonucu Volkan N. kaçmaya başladı. Tabancasını çeken Orhan A., Volkan N.’nin arkasından ateş etti. Kurşunlardan biri, karnesini almak için okuduğu İnönü Lisesi’ne doğru sınıf arkadaşı Duygu Kaçkesen’le birlikte yürüyen 9/E sınıfı öğrencisi Cennet Uğuz’un boynuna isabet etti. Kanlar içinde yere yığılan Uğuz, ilk müdahalenin ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Hemen ameliyata alınan ve hayati tehlikesi bulunan talihsiz kızın, felç olmasından endişe ediliyor.

  ÇOK KORKTULAR

  Uğuz’
  un sınıf arkadaşı Duygu Kaçkesen olayı şöyle anlattı:

  "Kolkola yürürken, karnelerimizi aldıktan sonra tatilde neler yapacağımızı konuşuyorduk. Hayallerimizi anlatıyorduk. Sabırsızdık. O arada bir silah sesi duyuldu ve arkadaşım kanlar içinde yere yığıldı. Ne olduğunu anlayamadık."

  BİRİ YAKALANDI /images/100/0x0/55eb0f0ff018fbb8f8a85b10

  Volkan N.
  olay sonrası polisin takibi sonucu yakalandı. Poliste olayı kabul eden Volkan N. "Orhan A.’yı motosikletimi çaldığı için tartaklamıştım. Bugün (dün) de 2 arkadaşıyla yanıma gelerek konuşmak istedi. Aramızda kavga çıktı. Kaçarken arkamdan ateş etti" dedi. Polis, Orhan A. ile arkadaşları T.O. ve soyadı belirlenemeyen S’yi arıyor.

  Baba-kız

  CENNET Uğuz arkadaşları arasında da çok sevilen bir genç kız. Babası Osman Uğuz’la bir düğünde dans ederken görülen Cennet, şimdi felç olma tehlikesiyle karşı karşıya.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı