« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karlsruher'de Serhat tartışması

Alman İkinci Ligi takımlarından Karlsruher SC'ye transfer olan Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Serhat Akın takım içinde tartışma yarattı.

İSA DEVEÇEKEN - FRANKFURT / DHA
SON GÜNCELLEME

Karlsruher SC Kulübü tarafından yapılan açıklamada, Serhat ile 30 Haziran 2010 tarihine kadar bir sözleşme imzaladığı belirtilirken takımın antrenörünün bilgisi dışında transfer işleminin yapılması kulüp içinde husursuzluğa neden oldu. Serhat'ın son olarak form tutmak için Karlsruher SC'nin ikinci takımının antrenmanlarında yer aldığını belirten Karlsruher Antrenörü Markus Schupp, "Profesyonel bir kulüpte antrenörün fikri alınmadan yapılan bir transfer olması beni çok ama çok şaşırttı. Zira benim düşüncem alınmadı" dedi.

KARLSRUHER ALT YAPISINDA YETİŞMİŞTİ

Karlsruher alt yapısında yetişen Serhat, Fenerbahçe'ye transfer olmuş, daha sonra ise Belçika'nın RSC Anderlecht ve Daum'un antrenörlük döneminde Almanya'nın FC Köln takımlarının formalarını giymişti.

Geçtiğimiz sezon sonunda sözleşmesi Anderlecht ile sona eren Serhat Akın, "Tekrar Türkiye Süper Ligi'nde oynamak istiyorum. Karlsruher'de atacağım gollerle kendimi tekrar göstereceğim. Takımın Bundesliga'ya çıkması için çok çalışacağım" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz