« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karizması sarsıldı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Rusya Milli Takımı ile Slovenya’ya elenerek, üst üste 4’üncü Dünya Kupası’na katılma şansını kaybeden Guus Hiddink, kariyerinde ağır yara aldı.

1998’de Hollanda, 2002’de Güney Kore ve 2006’da Avustralya’yı Dünya Kupası’na taşıyan Hollandalı teknik adam, 2008’de de Rusya’yı Avrupa Şampiyonası’na götürmüştü. Hiddink böylece ilk kez, çalıştırdığı milli takımla bir büyük turnuvaya gidememiş oldu. 2-1 kazandıkları ilk maçın rövanşında Slovenya’ya 1-0 kaybederek finallerin dışında kalan ünlü teknik adam büyük üzüntü yaşarken, karşılaşma sonrası basın toplantısına da katılmadı.

2010’da bitiyor

Rus basını ise, federasyonun Hiddink’in 2010’da bitecek sözleşmesini uzatmayabileceğini iddia etti. Buna karşılık Hollandalı çalıştırıcı bu soruları, “Rusya Futbol Federasyonu ekim ayında sözleşmemi uzatmamı teklif etti. Kontratım 2010 yazında bitiyor. Oturup düşünmem için hala çok zamanım var” diye yanıtladı. Adı Milli Takımımız için de geçen 63 yaşındaki teknik direktörün, kendine nasıl bir yol çizeceği merakla bekleniyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler