Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kariyerli ama yalnız insanları tanıştırıyor

  Cem ARIDAĞ / NEW YORK
  18 Eylül 2011 - 00:00Son Güncelleme : 18 Eylül 2011 - 09:11

  ABD’nin en seçkin üniversitelerinden mezun olmalarına karşın önce akademik kariyerleri sırasında, daha sonra da iş hayatlarında başarılı olabilmek adına girdikleri rekabet ortamında aşk hayatlarına yeterince vakit ayıramayan öğrencilere çözüm bir Türk’ten geldi...

  Henüz 11 yaşındayken ailesiyle birlikte İskoçya’ya taşınan İstanbul doğumlu Beri Meriç, ABD’nin en önemli ve köklü üniversiteleri tarafından oluşan Ivy League’in sekiz üyesinden biri olan Brown Üniversitesi’nde Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler okudu. Ünlü yatırım bankası Morgan Stanley’de çalışan Meriç, Harvard Business School’a kabul edilmesi sonrasında Alman Philipp Triebel ile Ivydate.com isimli çöpçatanlık sitesini kurdu. Meriç üyelikle ilgili şu bilgileri verdi: “Belirlenen profile uygun olduğu sürece dışarıdan da üye kabul ediyoruz, ancak Ivy League okulundan mezun olmayan iki insan sitede birbirlerini göremiyorlar. Siteye üye olan herkese her hafta birkaç üyenin profilini gönderiyoruz.”

  Beri Meriç: “Sitenin yüzde 55’ini kadın üyelerimiz oluşturuyor. Üyenin beğendiği kişiyle iletişime geçmesi için aylık 40 dolar ödemesi gerekiyor.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı