Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Kariyer yolculuğunuz hızlansın

  Hürriyet Haber
  30 Temmuz 2007 - 16:27Son Güncelleme : 30 Temmuz 2007 - 15:54

  İş hayatınızın yoğun temposu içerisinde eğitiminize de devam etmek istiyorsunuz ancak zaman sorununuz var.

  7 farklı üniversitenin konusunda tanınmış akademisyenlerini Maltepe Üniversitesi şemsiyesi altında toplayan e-MBA programına kayıt yaptıran öğrenciler Maltepe, Galatasaray, İstanbul, Ege, Yıldız Teknik, Gazi ve Marmara üniversitelerinin önde gelen öğretim üyelerinden eğitim alabilme şansına sahip olabiliyor.

  Tercihleri doğrultusunda ‘’Yönetim’’, ‘’Pazarlama’’, ‘’ Finans’’, ‘’Uluslararası İşletme’’, ‘’ İnsan Kaynakları ‘’ alanlarında uzmanlaşacak olan öğrenciler YÖK tarafından da onaylı İşletme Yüksek Lisansı ( MBA ) derecesini alma hakkına sahip oluyorlar.

  Element Eğitim Teknolojileri’nin çözüm ortaklığında geliştirilen e-MBA programı,  alışageldik e- Öğrenim yöntemlerinden farklı olarak tamamı seslendirilmiş ve grafik animasyonlarla güçlendirilmiş anlatım formatındaki derslerden oluşuyor. Bu yöntemle öğrencilerin konsantrasyon, anlama ve öğrenme oranları artarken, işlenen derslere de dönem sonuna kadar erişilebiliyorlar. e- MBA öğrencilerine sunulan hizmetler arasında 7 gün 24 saat kesintisiz Danışma Hattı ve mesai saatleri içerisinde ulaşılabilen Online Yardım Masası da yer alıyor.

  UZAKTAN EĞİTİM NEDİR?
  Uzaktan eğitim en temel anlamıyla, iletişim teknolojilerinin kullanılarak zaman ve mekan bağımsız olarak insanların eğitim almalarının sağlanmasıdır. Bu sayede yaşadıkları yerlerde eğitim olanakları kısıtlı olanların, ya da iş saatlerinde çalıştığı için eğitimine, kişisel gelişimine zaman ayıramayan bireylerin istedikleri formasyonu almaları sağlanmaktadır. Günümüzde uzaktan eğitim bazı durumlarda örgün eğitime alternatif olarak düşünülebileceği gibi, çoğu durumda örgün eğitimi destekleyici bir unsur konumundadır. Gelecekte, teknolojinin daha da gelişmesi ve yaygınlaşması ve eğitim almak isteyen birey sayısındaki artış gibi gelişmeler uzaktan eğitimi, eğitim sistemleri içerisinde vazgeçilmez duruma getirecektir. Uzaktan eğitim programlarına kişisel bilgisayarı ve internet bağlantısı olan herkes katılabilmektedir.

  e-MBA programı kapsamında haftanın belirli saatlerinde öğretim üyeleriyle derse kayıtlı tüm öğrencilerin internet üzerinden bir araya geldiği ve interaktif iletişime girilebilen sanal sınıflar da bu programın en önemli avantajlarından birisini oluşturuyor. e- MBA programında öğrencilerin tüm sınav, test ve ödevlerini internet sitesi üzerinden alarak yalnızca final sınavlarına T.C. Maltepe Üniversitesi Kampusü’nde girmeleri, sistemin en önemli niteliklerinden  biri  olarak öne çıkıyor.

  Esnek eğitim modeline uygun olarak tasarlanmış ve 3 akademik yarıyılda tamamlanacak olan e-MBA programı, toplam 10 ders ( 7 zorunlu, 3 seçmeli ) ve 1 bitirme projesinden oluşuyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı