ÇANAKKALE HABERLERİ

Kariyer ve İş Geliştirme Ofisi'nin proje süreci tamamlandı

DHA
19 Nisan 2016 - 15:52Son Güncelleme : 19 Nisan 2016 - 15:53

Kariyer ve İş Geliştirme Ofisi'nin proje süreci tamamlandı

DHA

GÜNEY Marmara Kalkınma Ajansı'nın, 2015 Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında, Çanakkale Koza Gençlik Derneği'nin hazırladığı Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu ile Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu'nun ortak olduğu 'Çanakkale Kariyer ve İş Geliştirme Ofisi' projesi kapsamında yaklaşık 700 gence ulaşıldı.

İşsiz gençlere destek olmak ve kariyer planlaması yapmalarına olanak sağlamak amacıyla Çanakkale Belediyesi'nin de katkı verdiği 'Çanakkale Kariyer ve İş Geliştirme Ofisi' projesinin tamamlanması nedeniyle, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Sürücü, Çanakkale Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Hülya Candan ile Kariyer ve İş Geliştirme Ofisi Koordinatörleri Celil Kankaya ve Doğancan Çetin ile Çalışma ve İş Kurumu'ndan İş ve Meslek Danışmanı Ahmet Şarman, CHP'li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ı makamında ziyaret etti.

Geçtiğimiz Kasım ayında Belediye İş Merkezi'nde faaliyetlerine başlayan Çanakkale Kariyer ve İş Geliştirme Ofisi'nde yaklaşık 700 gence çeşitli meslek edindirme eğitimleri, danışmanlık ve kariyer planlama desteği sunulduğu belirtilirken, dönem boyunca verilen kurslar ve gerçekleştirilen faaliyetler hakkında da Proje Koordinatörü Celil Kankaya tarafından Başkan Gökhan'a bilgi verildi. Kankaya, gençlerin iş, meslek ve istihdam ile ilgili sorunlarını ölçmek adına Türkiye genelinde ilk sayılabilecek bir saha çalışması gerçekleştirildiğini de ifade ederek, çalışmanın sonuçlarının ilerleyen günlerde paylaşılacağı bilgisini verdi. Kankaya ayrıca, 15-29 yaş arası gençlere hizmet veren Kariyer ve İş Geliştirme Ofisi projesi kapsamında liseleri de ziyaret ederek, liseli gençlere meslek ve istihdam konularında bilgilendirme yapıldığını anlattı.

CHP'li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kariyer ve İş Geliştirme Ofisi'nin Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Koza Gençlik Derneği, Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu ile Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu kurumlarının ortaklaşa çabalarıyla başarılı bir süreç geçirdiğini belirterek, ilgililere teşekkür etti. Başkan Gökhan, Ofisin sürdürülebilirliğinin önemli olduğunun altını çizerek, Ofisin çalışmalarına devam etmesi ve hizmet kalitesinin artması adına yeni bir mekana geçiş yapması gerektiğini ifade etti.

Burak GEZEN / ÇANAKKALE, (DHA)

FOTOĞRAF 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Kariyer ve İş Geliştirme Ofisi'nin proje süreci tamamlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Nisan 2016 tarihinde saat 15 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kariyer ve İş Geliştirme Ofisi'nin proje süreci tamamlandı haberi güncellenecektir.

  ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:34
  • Guneş
   06:24
  • Öğle
   13:29
  • İkindi
   17:15
  • Akşam
   20:12
  • Yatsı
   21:47
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı