GAZİANTEP HABERLERİ

'Kariyer Günleri'nde mimarlık ve mühendislik tanıtıldı

DHA
05.05.2017 - 09:34Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Kolej Vakfı Özel Okulları'nın 'Kariyer Günleri' kapsamında mimarlık ve mühendislik meslekleri anlatıldı. Söyleşiye katılan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları eski mezunlarından  mimar Kamil Samlı, inşaat mühendisi Özgür Muşlu ve endüstri yüksek mühendisi Özge Renklidağ öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.
Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları tarafından düzenlenen ve eski mezunlarıyla öğrencilerin buluştuğu Kariyer Günleri sürüyor. Etkinlik kapsamında Mimarlık ve Mühendislik Günü çerçevesinde bu kez de Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları eski mezunlarından mimar Kamil Samlı, inşaat mühendisi Özgür Muşlu ve endüstri yüksek mühendisi Özge Renklidağ GKV’li öğrencilerle buluşarak mesleki kariyerleri hakkında bilgiler verdi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği kariyer günlerinde mimarlık ve mühendislik konularında merak edilen soruları da yanıtlayan mimar Kamil Samlı, inşaat mühendisi Özgür Muşlu ve endüstri yüksek mühendisi  Özge Renklidağ başarıya giden yolun sırlarını da açıkladı. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları'nın eski mezunlarıyla buluşmanın sağlandığı kariyer günlerinin büyük bir fayda sağladığını ifade eden öğrenciler geçmiş yıllarda aynı sıralarda okuyan öğrencilerin günümüzde mesleki anlamda güzel yerlere gelmiş olmalarını görmenin kendileri için büyük bir mutluluk kaynağı olduğunu belirtti.
Mesleki seçim aşamasındaki öğrencilerin geleceklerini yönlendirmek ve seçimlerine yardımcı olmak amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen kariyer günlerinin önemine değinen Gaziantep Kolej Vakfı Rehberlik Zümre Başkanı İpek Kundak "53 yıldır eğitim alanında önemli hizmetler gerçekleştiren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları özellikle lise öğrencilerine yönelik düzenlediği kariyer günlerinde kendi mezunlarını ağırlayarak öğrencilere bir çok meslek dalı hakkında bilgiler verilmesini sağlamaktadır. Bugün konuk olarak ağırladığımız eski öğrencilerimiz meslekleriyle ilgili bilgiler verdikleri gibi Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları'nda edindikleri deneyimlerini de öğrencilerimizle paylaşmakta, üniversite yıllarıyla ilgili okullarımızdan aldıkları destekler ve bu desteklerle birlikte elde ettikleri kazanımları yaşamlarından kesitler halinde sunmaktadırlar. Böylece mevcut öğrencilerimiz geleceklerine yönelik mesleki seçimlerinde merak ettikleri bir çok konu hakkında aydınlatılmaktadır. Bu uygulamalarımız hafta boyunca sürecektir" dedi. Söyleşilerin sonunda GKV Özel Liseleri Müdür Yardımcısı Ülkü Ulutaş söyleşiye katılan mimar Kamil Samlı, inşaat mühendisi Özgür Muşlu ve endüstri yüksek mühendisi Özge Renklidağ'a günün anısına birer çiçek vererek katılımları için teşekkür etti.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden 'Kariyer Günleri'nde mimarlık ve mühendislik tanıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Mayıs 2017 tarihinde saat 09 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Kariyer Günleri'nde mimarlık ve mühendislik tanıtıldı haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:26
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:26
  • İkindi
   15:09
  • Akşam
   17:27
  • Yatsı
   18:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı