« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karıştırma o işleri alıştık...

Erdoğan, Türk Telekom Arena’nın açılışında spiker Ertem Şener’in, “Yeni Malatyaspor yenilgisi için ne diyeceksiniz?” sorusu üzerine önce gülümsedi, ardından, “Karıştırma o işleri... Alıştık artık” cevabını verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE’nin Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası’ndaki kötü gidişi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı da üzdü. Galatasaray’ın bundan böyle maçlarını oynayacağı Türk Telekom Arena Stadı’nın açılışı için Seyrantepe’ye gelen Başbakan Erdoğan, taraftarı olduğu sarı lacivertli takımın aldığı kötü sonuçlar için, “Alıştık artık” yorumunu yaptı.
Dün saat 20.00 sularında Atatürk Havalimanı’ndan Seyrantepe’ye gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Türk Telekom Arena Stadı’nın girişinde Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül ve Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat karşıladı.

Üç kez devreye girdi

Bu sırada açılış törenini canlı yayınlayan Kanal D ve Euro Futbol kameraları tarafından adım adım izlenen Erdoğan, “Galatasaray Başkanı Adnan Polat her konuşmasında size teşekkür ediyor. Stadın yapımı üç kez durmuş. Üçünde de siz devreye girmişsiniz” sorusu üzerine ünlü televizyoncu Ali Kırca’yı işaret ederek, “Ali Bey de teşekkür ediyor mu?” diye espri yaptı. Erdoğan daha sonra şunları söyledi:

Metro da yapıldı

“Stadın inşaat aşamasındaki ilk kesintiler ihaleyi alan arkadaşlardan kaynaklandı. Kesinti olunca TOKİ olarak stadın yapımını üstlendik. Bu süreçte Varyap ve Uzunlar firmaları da projeye dahil oldu. Statla beraber buraya metro da geldi. Metro yatırımının yanında çok ciddi bir kavşak düzenlemesi var. Bunların hepsi stada yönelik olarak atılmış adımlar. Çünkü statların dolması ve boşalması anlık meseleler. Bu yüzden bu hesapların iyi yapılması lazım. Mesela bu stat yarım saat içinde boşalacak.”

Gülümsedi ve...

Bu sözlerinin ardından spor spikeri Ertem Şener, Başbakan Erdoğan’a ilginç bir soru yöneltti:

- Sayın Başbakanım, sizin Fenerbahçeli olduğunuzu biliyoruz. Fenerbahçeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, Galatasaray Stadı’nda bir Fenerbahçe sorusu sormak istiyorum. Yeni Malatyaspor yenilgisi için ne diyeceksiniz?

Bu soru üzerine gülümseyen Erdoğan, Şener’e kısa bir yanıt verdi:
- Karıştırma o işleri... Alıştık artık.

Bunları da Beğenebilirsiniz