Ege Haberleri

EGE

  Karısını öldürdü ama çok severmiş

  İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)
  25 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 24 Ocak 2012 - 21:29

  Manisa’da karısını bıçaklayarak yaşamına son veren sonra da evi yakan İbrahim Etik’in davası başladı. Etik, öldürdüğü eşini suçladı.

  MANİSA’da eşi Şefika Etik’i (33) bıçaklayarak yaşamına son veren İbrahim Etik (45) 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle yargılanmaya başlandı.

  KESK Manisa Şubeler Platformu ve İzmir Kadın Platformu üyelerinin önce adliye önünde şiddeti protesto ettiği duruşmada İbrahim Etik tasarlayarak öldürdüğüne dair suçlamaları kabul etmedi. Eşinin, A.Y. ile C.N. adlı kişilerle ilişkisinin olduğunu ve kendisini defalarca uyardığını, ancak dinletemediğini iddia eden Etik, şunları söyledi:

  “Ben eşimi çok seviyordum, pişmanım. Beni A.Y. ve C.N. ile aldattığını öğrendim. Olay günü bir sinirlilik haliyle eşimi bıçakladım. Emniyette verdiğim ifadede şoktaydım. ‘İhanetin bedeli budur diyerek bıçakladım, birkaç defa vurdum sırtından bıçağı bilerek çıkarmadım, sonra çamaşır sepetinde duran benzini alıp dökmek istedim’ ifadelerim şokta verdiğim ifadedir. Bunları kabul etmiyorum. Yaşanan olay için asla bir plan yapmadım. Eşimi ve çocuklarımı çok seviyordum.”

  Çocuklar da konuştu

  Çiftin oğlu S.E. (18) ise annesiyle A.Y. arasında ilişki olduğunu ve defalarca ikisini yakaladığını, gördüklerini babasına anlatmadığını ileri sürdü, “Annem sonuçta, kıyamadım ona. Annemi uyardım ‘yapma’ dedim. ‘Babama yapıyorsun, bana yapma’ dedim” diye konuştu. Diğer oğul M.E. (17) de annesini birkaç kez A.Y. ile telefonda konuşurken yakaladığını söyledi. A.Y. ise Şefika Etik ile herhangi bir ilişkisinin olmadığını iddia etti. Mahkemede Etik ile ilişkisi olduğu iddialarına dayanamayan A.Y. mahkeme salonunda fenalaşarak yere yığıldı, dışarı çıkarıldı.

  Telefon kayıtları incelenecek

  Dava, konuyla ilgili GSM operatörlerinden telefon görüşmesi, Şefika Etik’in Merkez Efendi Devlet Hastanesi’nde yattığı günlerde A.Y.’nin kendisini ziyaret edip etmediğinin belirlenmeesi için güvenlik kamerası kayıtlarının istenmesi gerekçesiyle, ertelendi. Etik’in tutukluk halinin srmesi, olayın yaşandığı evde tatbikat yapılmasına karar verildi.

  Boşanma değil cinayet davası

  Şefika Etik’in avukatlarından Sevgi Başak Yeşil, “Bu davanın normal bir boşanma davası olmadığını ve namus davası olarak gösterilemeyeceğini” söyledi, “Her ne olursa olsun kadına şiddet uygulanarak öldürülme olayı vardır” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı