"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Karısına telefon ettim

Güzin Abla

Bu Ne Biçim Oyun / Sevgili Güzin Abla, 17 yaşındayım. Bir süreden beri 34 yaşında, evli bir erkekle beraberim. Onu çok seviyorum ama, şu sırada aramızda bir kırgınlık baş gösterdi. Onu kaybetmekten çok korkuyorum. Benim dışımda başkalarıyla da kırıştırdığını düşünüyorum. Bu yüzden tuttum, ona çok kötü bir oyun oynadım. Evine telefon ederek, eşine kocasına sahip çıkmasını söyleyip, kapattım. Tabii bunu aslında sevdiğim erkeğin başkalarıyla ilgilenmekten kaçınmasını sağlamak için yaptım. Çok aptalca bir oyundu. Bu yüzden şimdi onu tümüyle kaybetmek üzereyim. Ne kadar yanlış bir ilişki olsa da, onu seviyorum. Onu bu oyunu anlatırsam, tümüyle kaybeder miyim? Bana geri dönmesini nasıl sağlarım?

Kızım baştan sona kadar yanlışlarla dolu tutumun sana çok şey kaybettiriyor. Henüz 17 yaşındasın. Sevginin gerçeğini tam anlamıyla kavrayabilecek yaşta değilsin. Çok gençsin. Senin için her şey heyecan, macera, yenilik ve eğlence... Oysa ortada bir evlilik var. 34 yaşında, olgun bir erkek var. Onun için kısa bir macera olmuş olabilirsin. Onu gençliğinle, sorumsuzluğunla, neşenle mutlu etmiş, eğlendirmiş olabilirsin. Ama belki de adamcağız, bu beraberliğin bir sonu olmayacağını düşünmüştür. Reşit bile olmadığın için bunun tehlikeli bir beraberlik olabileceğini hatırlamıştır. Ve belki de eşine karşı haksızlık ettiğinin farkına varmıştır. İlişkinizi bitirmiştir. Ve sen tutmuş, acımasızca eşini arıyor, adamın uçarılık yaptığını ona anlatarak, ortalığı karıştırmaya, belki de yuvasını yıkmaya çalışıyorsun. Hiç kendini o kadının yerine koydun mu? Hiç onun neler hissedebileceğini düşündün mü? Belki de birkaç ay sonra unutuvereceğin bir ilişki yüzünden, yıllarını bu evliliğin temellerini kurmak için harcamış bir genç kadının hayatını karartıyorsun. Yapma kızım, yazık olur. Hem o aileye, hem de sana.... Çünkü böyle bir ilişkiden sana da hayır gelmeyecektir sonuçta....

X