Gündem Haberleri

  Karısı terkedince çocuklarını kesti

  Hürriyet Haber
  16.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eşinin, parasızlık yüzünden evden ayrılması üzerine bunalıma düşen işsiz koca, kızıyla oğlunun boğazlarını bıçakla kesip, intihar etti.

  Adana'da, 31 yaşındaki Ayşe Korkmaz, bir süre önce ekonomik sorunlar ve şiddetli geçimsizlik nedeniyle çocuklarını bırakarak işsiz kocası 33 yaşındaki Sedat Korkmaz'ı terketti. Bir yakınının yanına yerleşen genç kadın, eşinin eve dönme tekliflerini reddetti. Bunalıma giren Sedat Korkmaz, dün sabah Yeşilevler İlköğretim Okulu 4'üncü sınıf öğrencisi 10 yaşındaki kızı Burcu ile aynı okulun 2'nci sınıfında okuyan 8 yaşındaki oğlu Serkan Korkmaz'a, annelerine hitaben mektup yazdırdı.

  Anneye veda mektubu

  Çocukların yazdığı, ‘‘Anneciğim, seni çok özledik. Ancak evimizi terkederek bizleri çok üzdün. Sensizliğe alışamadık. Sen kötü bir kadınsın. Geri dönmediğin için bugün evimizi yakacağız’’ satırlarının yeraldığı mektubu, mutfağa bırakan Sedat Korkmaz, korkunç planını uygulamaya koydu. Mutfakta, ekmek bıçağıyla çocuklarının boğazlarını keserek öldüren Korkmaz, daha sonra, üç katlı evin damına çıktı ve kendini boşluğa bırakarak yaşamına son verdi. Polis, anneyi tüm aramalarına karşın bulamadı.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı