Gündem Haberleri

  Karısı dişleri yüzünden boşadı

  DHA
  11.11.2009 - 14:01 | Son Güncelleme:

  BURSA’da 17 yıllık eşi 43 yaşındaki Şefika Şengül'ün boşadığı, bir kahvede çalışan 44 yaşındaki Tanju Teksöz, 2 çocuğu için bağlanan aylık 200 lira nafakayı yaklaşık 2 yıldır ödemediği gerekçesiyle 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  Kendisinin daha önce iyi ücretle özel sektörde çalıştığını, eşi Şefika'nın ise fabrikada çalıştığını anlatan Tanju Teksöz, 17 yıllık evliliklerinden 2 çocukları olduğunu, eşinin bu sürede açık öğretimi bitirerek Milli Eğitim Müdürlüğü'nde işe girdiğini belirtti. Bu arada kendisinin işten çıkartıldığını ve başka iş bulamadığı için bir kahvede garsonluk yapmak zorunda kaldığını kaydeden Tanju Teksöz şunları söyledi:

  “Bu sürede üzüntüden dişlerim döküldü. Eşim de resmi dairede işe girip daha fazla para kazanınca beni beğenmedi. Dişlerimi bahane yaptı. Kahvehanede çalıştığım için üzerime sigara kokusu siniyordu, bunu gerekçe yaptı. Daha önce kuponları birlikte doldururken, at yarışı oynamamı da sorun olarak gösterdi ve beni boşadı.”

  ‘PARAYI HER HAFTA OĞLUMA VERDİM’

  2007'de sona eren boşanma davası sonunda, mahkemenin anneleriyle kalmalarına karar verdiği biri 16 diğeri 6 yaşında iki çocuklarına aylık 200 TL nafaka bağladığını belirten Tanju Teksöz, her hafta sonu buluştuğu büyük oğluna parayı verdiğini, fakat eşinin parayı ödemediğini iddia ederek kendisinden şikayetçi olduğunu öne sürdü. Teksöz, “İcradan 4 bin 200 TL borcu ödemem için yazı geldi. Ödemediğim için de 3 ay hapis cezasına çarptırıldım. Buna da itiraz ettim. Ben bu paranın çok daha fazlasını oğluma verdim. Oğlum davada şahit olarak ifade verecekti. Fakat eşim bunu engelledi” diye iddiasını sürdürdü.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı