Karışan bebeğe 12 milyon Euro

Hürriyet Haber
03.12.2014 - 12:13 | Son Güncelleme:

Fransa’da, 20 yıl önce bebekleri karıştırılan iki aile, doğum yaptıkları özel hastaneye, sorumlu doktorlara ve hemşirelere 12 milyon Euroluk dava açtı.

Buna göre 1994’te dünyaya getirdiği kızı ‘bebek sarılığı’ olunca bir başka yeni doğan bebekle aynı kuvöze konulan Sophie Serrano, hastaneden taburcu olurken, hemşirelerin hatası nedeniyle kendi çocuğu yerine, bir başkasının bebeğini aldı.

KOCASI TERKETTİ

Serrano, hemşirelere bebeğin farklı göründüğünü söylese de, hastane yönetimi itirazlarına kulak asmadı. Sonuçta çaresiz anne, kız bebeğiyle evine dönüp, onu büyütmeye başladı. Ancak kız bebek büyüyüp 10 yaşına basınca, kızlarının ‘gerçekten’ kendisinden ‘hayli farklı’ göründüğüne iyice ikna olan Serrano’nun eşi, babalık testi yaptırdı. Test sonuçları negatif çıkınca kızgın koca, ‘bebeğin başkasından olduğu’ gerekçesiyle Sophie Serrano’yu terketti. Çaresiz kadın, iki yıl sonra aklındaki şüphe nedeniyle kendisi de test yaptırdı ve sonund ‘kızının’ biyolojik annesini olmadığını öğrendi. Araştırmalar sonucu diğer aile de bulundu, ancak çocuklar beraber büyüdükleri ebeveynleriyle birlikte kalmaya karar verdi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı