"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Karınca yuvasına girdim

Rumuz: Melodi Rüyamda yaklaşık 1 yıl önce büyük aşkla sevdiğim şu an arkadaş olarak görüştüğüm bir erkekle çocukluğumun geçtiği evin bahçesindeyiz.

Bahçede çok sayıda karınca yuvası var, ikimizin de ayağı bu yuvalardan birine giriyor. Bir anda ikimizde karınca yuvasının içinde oluyoruz.
Sonra o beni arabaya alıyor, benim ayağımda botum var. “ıyi ki hepsi botumdan içeri girmediler” diyorum. Kalan karıncaları botumdan silkeliyorum. Karınca rüyaları bolluğa kazanca yorumlanır gibi yorumlar okudum. Bir de rüyalarımda sık sık çocukluğumun geçtiği evi ve bahçeyi görüyorum. Rüyamda bir ev varsa, mutlaka o ev oluyor.

Yorum

Çocukluk yıllarınız aklınızda kalıcı izler bırakmış olmalı. Çocukluğunuzun geçtiği evde ya size çok fazla mutluluk veren şeyler yaşadınız veya unutamayacağınız kadar kötüydü anılarınız...

Birincisi daha baskın görünüyor aslında, zira erkek arkadaşınızı da bu eve götürüyorsunuz. Bu evin bahçesinde karınca yuvalarına basmanız ise (eğer o dönem bu evin bahçesinde çok fazla sayıda karıca yoksa) uzun süredir üzerinde çaba gösterilen konularda emeklerinizin karşılığını almaya başladığınızı ve hayatınızda meydana gelen maddi rahatlamayı yansıtıyor olabilir diye düşünüyorum.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI