Ege Haberleri

EGE

  Karımı kaybettim bir de sanık oldum

  Bahri KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  18 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 18 Ocak 2012 - 01:45

  Menderes’te 2 Ekim 2010’da, Arif Kalaycı 35 HUR 71 plakalı motosikletle giderken, iddiaya göre Seda İrez’in kullandığı 35 EJU 16 plakalı otomobil arkadan çarptı.

  Kalaycı yaralanırken, arkasında oturan eşi Fatma Kalaycı öldü. Ters dönen otomobildeki sürücü İrez ve kızı ise kazayı yaralanmadan atlattı. Uzun süre hastanede tedavi gören Kalaycı, taburcu edildi.

  Savcı, ehliyetsiz Kalaycı ve İrez hakkında ağır ceza mahkemesinde dava açtı. İrez için 15, Kalaycı içinse 6 yıl hapis istendi. Ancak,eşini yitiren Kalaycı hakkında ceza verilmesine yer olmadığı belirtildi.

  Raporlarla çifte acı

  İzmir 6’ıncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davada ifade veren tutuksuz İrez, Kalaycı’nın sinyal vermeden aniden şerit değiştirdiğini, eşinde kask olmadığını söyledi. Kalaycı ise kontrollü şerit değiştirdiğini, bir süre gittikten sonra otomobilin arkadan çarptığını savundu.

  Bilirkişi raporunda İrez’in tali kusurlu olduğu belirtildi. İtiraz üzerine mahkeme, İstanbul Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi’nden yeni rapor alınmasına karar verdi. Buradan da daha önce bilirkişi raporuyla aynı içerikte rapor verildi.Raporlara isyan eden Kalaycı, “İnsan bile bile eşini ölüme götürür mü? Ben defalarca yolu kontrol edip, öyle şerit değiştirdim. Bize çarpan otomobil hızını kesmedi. Hem eşimi kaybettim, hem de sanık oldum” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı