Gündem Haberleri

  Karımı istiyorum

  Hürriyet Haber
  01.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ulucanlar Cezaevi'nde tutuklu bulunan Murat Demirel, hapiste evlendiği eşi Ayşenur Esenler ile görüşebilmek için görevlilere rüşvet teklif etti. ‘‘Karımı istiyorum. Onunla bir kere görüşeyim, ne isterseniz vereyim’’ diyen Demirel'in teklifi reddedildi.

  Üç aydır Ankara Merkez Kapalı Cezaevi'nde (Ulucanlar) tutuklu bulunan ve hapiste sevgilisi Ayşenur Esenler ile evlenen Murat Demirel, karısıyla açık görüş yapabilmek için görevlilere, ‘‘Karımı istiyorum. Onunla bir kere görüşeyim, ne isterseniz vereyim’’ dedi.

  İZİN VERMEDİLER

  Her fırsatta karısını ölesiye sevdiğini, onsuz yaşamıyacağını açıklayan Demirel, daha önce defalarca cezaevi yetkililerine dilekçe ile başvurarak karısıyla ortak savunma hazırlamak gerekçesiyle görüşme talebinde bulunmuştu.

  Ancak bu talebi savcılık tarafından geri çevrilmişti.

  Daha önce yasal hakkı olan ay da bir görüş hakkını kullanan ve şimdiye kadar 1 baş gardiyan, 4 gardiyan ve 1 uzman çavuş nezaretinde, karısıyla iki kez kadınlar koğuşu görüşme odasında yüz yüze görüş yapan Demirel'in, karısını sık sık görmek için elinden gelen tüm çabayı sarfettiği belirtildi.

  İSTENMEYEN ADAM

  Ancak görevlilerin Demirel'in bu çabalarını karşılık vermediği öğrenildi.

  Yüksek tansiyon hastası olan Demirel'in eşi Ayşenur Esenler'in de şeker hastası olduğu ve günde 4 kez insülün iğnesi yapıldığı belirtildi.

  Karısının yiyeceğinden, kıyafetine kadar herşeyi ile yakından ilgilenen Demirel, önceki gün cezaevi yönetimine başvurarak karısının doktor kontrollerinin aksamamasını talep ederek eşinin sağlığını sordu.

  Demirel'in çevresindeki görevlilere ve koğuş arkadaşlarına karşı ‘‘agresif’’ davranışları ise ‘‘istenmeyen adam’’ ilan edilmesine neden oldu.

  Koğuş arkadaşı Nail Keçili'nin ise uysal davranışları yüzünden, cezaevinde sevildiği de öğrenildi.

  ORUÇ TUTMUYORLAR

  Demirel ve koğuş arkadaşlarının oruç tutmadığı, şeker hastası olan karısı Ayşenur Esenler'in de oruç tutmadığı belirtildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı