Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ‘Karım hem alaycı hem cok tembel’

  Özge EĞRİKAR/İSTANBUL
  04.08.2014 - 01:08 | Son Güncelleme: 03.08.2014 - 21:39

  Türk koca, “O Hıristiyan, ben Müslümanım. Sürekli dinimle alay ediyor. Tüm ev işlerini de bana yaptırıyor” iddiasıyla Moldovalı karısına boşanma davası açtı.

  İstanbul’da yaşayan İ.Y. (50), Moldovalı O.S.Y. ile 15 Ağustos 2011 tarihinde Mersin’de evlendi. Ancak çiftin evlilikleri uzun sürmedi. Davacı koca İ.Y., Moldovalı karısının dini inancıyla alay ettiğini iddia ederek İstanbul Aile Mahkemesi’ne boşanma davası açtı. İ.Y., dilekçesinde şu iddialarda bulundu: “Eşimle iki buçuk yıldır evliyiz. Ancak evliliğimiz çok kısa sürdü. Çünkü yaklaşık 2 ay birlikte yaşadık. Evliliğimizin uzun sürmemesinin sebebi, onun Hıristiyan, benimse Müslüman olmamdır. Evli olduğumuz süre zarfında sürekli dini inançlarımla alay etmiştir. Ayrıca dünya görüşlerimiz de çok farklıdır.”

  KAZANCI BENDEN FAZLA

  Koca İ.K., karısının evlilikleri döneminde hiç ev kadınlığı da yapmadığını da iddia ederek, iddialarını şöyle sürdürdü: “Eşim, hiç ev işi yapmak istememiştir. Bu nedenle yemek, çamaşır, ütü ve ev temizliği gibi işleri ben yapıyorum. SGK’dan emekliyim. Aylık bin lira emekli maaşı alıyorum. Davalı eşim halen bir arkadaşıyla birlikte yaşamaktadır. Sigortasız olarak tekstil işinde çalışıyor. Aylık kazancı 2 bin 500 liradır. Belki bir gün barışırız diye bu zamana kadar dava açmadım. Son görüşmemizde ise, benimle kesinlikle barışmayacağını ve boşanma davası açmam gerektiğini belirtmiştir. Bu nedenle boşanma davası açmış bulunmaktayım. Boşanmamıza karar verilmesini talep ederim.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı