BURSA HABERLERİ

"Karikatürlerin Türkiye'de yayınlanması millete ihanettir"

AA / Vedat Yücebaş
17 Ocak 2015 - 11:37Son Güncelleme : 17 Ocak 2015 - 11:38

- Uluslararası Rabia Platformu Koordinatörü İşbilir: "Müslümanların, canlarından, anne ve babalarından daha çok sevdiği Peygamberimize ve kutsal değerlerimize her türlü hakaretin yapıldığı bu uğursuz paçavraya özgürlük adına sahip çıkmak, en az Charlie Hebdo'ya yapılan terör saldırıları kadar vahşice ve insanlık dışıdır" - "Hiç kimse Peygamberimizi kirli emellerine alet edemez. Hiç kimse İslam dünyasının en önemli ülkesi Türkiye'de Peygamberimize hakareti savunamaz"

YEREL HABERLER BURSA

AA / Vedat Yücebaş

BURSA (AA) - VEDAT YÜCEBAŞ - Uluslararası Rabia Platformu Koordinatörü Cihangir İşbilir, Charlie Hebdo dergisinin yeni sayısındaki karikatürlerin Türkiye'de yayınlanmasını "millete ihanet" olarak gördüklerini söyledi.

İşbilir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hiçbir kutsal tanımayan Charlie Hebdo dergisinin yeni sayısının 3 milyon baskıyla 16 ülkede yayınlanmasını, "İslamofobik terörün küreselleşmesi" olarak niteledi.

Batılı ülkelerin, İslamofobiyi antisemitizm gibi suç saymadıkça şiddet ve kaosu davet etmeyi sürdüreceğini vurgulayan İşbilir, şöyle konuştu:

"Müslümanların, canlarından, anne ve babalarından daha çok sevdiği Peygamberimize ve kutsal değerlerimize her türlü hakaretin yapıldığı bu uğursuz paçavraya özgürlük adına sahip çıkmak, en az Charlie Hebdo'ya yapılan terör saldırıları kadar vahşice ve insanlık dışıdır. Karikatürlerin Türkiye'de yayınlanması millete ihanettir. Sözüm ona fikir özgürlüğüne destek olmak adına bu uğursuz yayın organına Türkiye'den bazı gazete ve medya kuruluşlarının hoşgörü ile yaklaşması hatta yayınlayıp sahip çıkması ise en hafif tabirle bu millete ve değerlerine ihanet demektir. Hem de konunun hassasiyeti ortadayken bu İslam karşıtı çizgileri Türkiye'de yeniden yayınlamak ve yayınlayanları hoş görmek, provokatif bir teşebbüstür. Bir kez daha görülmüştür ki Türkiye'de millete, milli iradeye, cumhura, milletin değerlerine düşman olan kesimler aynı dalga boyundadır. Bu kesimler, küresel İslam karşıtı furyanın yerel uzantılarıdır. Ülkemizde Peygamberimize hakarete kesinlikle izin verilmemeli buna çanak tutanlar, destekleyenler, bu ırkçı yayınlara 'fikir özgürlüğü' kılıfıyla sahip çıkanlar, işledikleri nefret suçunun karşılığını mutlaka görmelidir."

İşbilir, provokatif girişimlerle hem sağduyulu hem de olabilecek en kuvvetli şekilde meşru dairede mücadele edilmesi gerektiğini anlattı.

Söz konusu karikatürlerin yayınlanmasının asla savunulacak bir yanı olmadığına dikkati çeken İşbilir, "Hiç kimse Peygamberimizi kirli emellerine alet edemez. Hiç kimse İslam dünyasının en önemli ülkesi Türkiye'de Peygamberimize hakareti savunamaz" değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden "Karikatürlerin Türkiye'de yayınlanması millete ihanettir" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ocak 2015 tarihinde saat 11 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Karikatürlerin Türkiye'de yayınlanması millete ihanettir" haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:21
  • Guneş
   06:11
  • Öğle
   13:18
  • İkindi
   17:06
  • Akşam
   20:04
  • Yatsı
   21:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı