Gündem Haberleri

  Karikatürcüler Ankara'da buluşuyor

  Hürriyet Haber
  21.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Karikatür Vakfı tarafından bu yıl beşinci kez düzenlenen olan Uluslararası Ankara Karikatür Festival, 7 ile 11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

  Dünyanın dört bir yanından usta karikatürcülerin katılacağı festivalin ana teması Karikatür ve Felsefe olarak belirlendi.

  Ankara'nın dünya karikatürünün bilimsel olarak tartışıldığı bir başkent olmasını, Türk ve dünya karikatürcülerinin Türkiye'de buluşmasını amaçlayan festivalde, uluslararası sempozyum, karma ve kişisel sergiler, atölye çalışmaları, çizgi film gösterileri ve söyleşiler yeralacak.

  Festival kapsamında Karikatür ve Felsefe konulu uluslararası bir sempozyum yapılacak. Bilim Kurgu konulu bir de atölye çalışması düzenlenecek.

  5. Uluslararası Ankara Karikatür Festivali'ne Türkiye'den Eray Canberk'in yanısıra, İspanya, İrlanda, Çek Cumhuriyeti, Almanya, İran ve Küba, Fransa, Yugoslavya ve İngiltere'den sanatçılar katılacak. Festivalin Onur Ödülü bu yıl Eray Canberk ve ilk Türk kadın karikatürcü Selma Emiroğlu'na verilecek.  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı