« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karı koca yanarak öldüler

İtalya'nın Lucca kentinde düzenlenen rallide, trajik bir kaza meydana geldi.

ESMA ÇAKIR - ROMA / DHA
SON GÜNCELLEME

 4'üncü etapta yaşanan kazada, pilot Valerio Catelani ve aynı zamanda eşi olan co-pilot Daniela Bertoneri, canlı canlı aracın içinde yanarak can verdi.

Kaza, 47. Lucca Kenti Ralli Kupası'nın 4'üncü özel etabının 3,5'inci kilometresinde, Brancoli kasabasında yaşandı. İtalyan basınında yer alan ilk bilgilere göre sabaha karşı düzenlenen yarışta meydana gelen kaza, Peugeot 207 S2000'in 37 yaşındaki pilotu Valerio Catelani'nin, sola doğru eğimli ve dar bir virajda hızını alamayarak, yoldan çıkması üzerine yaşandı. Az ileride bulunan bir duvara çarpan araç, yolun dışındaki bir çukura saplanarak, anında yanmaya başladı. Aracın içinde sıkışan pilot Valerio Catelani ile co-pilotluğunu yapan 34 yaşındaki eşi Daniela Bertoneri, feci şekilde yanarak can verdi. Cayır cayır yanan araca ilk müdahaleyi, diğer yarışçılar ve seyircilerin, yangın söndürücülerle yaptığı belirtildi. Kazanın ardından yarış, organizatörler tarafından durduruldu.

İŞTE KAZA ANI - WEB TV

10 YILDIR BERABER YARIŞIYORLARDI

Catelani ile Bertoneri'nin 10 yıldır amatörce birlikte yarıştıkları ve Toskana Bölgesi'nde düzenlenen zorlu araba yarışlarının hemen hepsinde yer aldıkları belirtildi. Yine aynı bölgedeki Forte dei Marmi adlı sahil kasabasında Il Caffé Sambo adlı bir kafeterya işleten genç çiftin, ralliyi hobi olarak yaptıkları ifade edildi.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.