Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Karı koca rol değiştirdi

  Hürriyet Haber
  27 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 27 Aralık 2000 - 00:01

  İngiltere'de tuhaf mı tuhaf bir çift, medyanın ilgi odağı oldu. Bir zamanlar kadın olan Cheryl, Liam adıyla erkek olarak yaşamaya başladı. Bir zamanlar erkek olan Adrian da, Sarah adıyla kadın olarak yaşamaya başladı. Transeksüel Liam ve Sarah Wilson çifti çok yakında ameliyatla yeni cinsiyetlerine kavuşacak. En fazla aile ve dost çevresinin tepkisinden yakınan çift, seksin, orgazmın önemli olmadığını, mutlu birlikteliğin sırrının sevgi olduğunu söyledi.

  İNGİLTERE'nin ilk evli transseksüel çifti olan Liam ve Sarah Wilson özel yaşamlarının tüm sırlarını New Look/B Dergisi ile paylaştı. Önümüzdeki günlerde bıçak altına yatıp, gerçek cinsiyetlerine kavuşma heyecanındaki Wilson çifti, ‘‘Bir öpücük ve sarılma yeterli. Seks bizim için mesele değil. Güçlü dostluk, şartsız şefkatle birbirini gözetme bir birliktelikte seksden daha önemlidir’’ dedi.

  Derginin verdiği bilgiye göre, Liam ve Sarah Wilson diğer evli çiftlerden farklı değil. Tek farkları var: Liam kadın olarak, Sarah ise erkek olarak doğdu. 7 Aralık 1996'da Colchester'deki nikah törenlerinde 24 yaşındaki Liam ceket giydi, kravat taktı. 10 yaş büyük sevgilisi Sarah ise kırmızı etek-ceketi yeğledi. Yasalar cinsiyet değişikliğini tanımadığından evlilik cüzdanlarına doğum adları olan Cheryl Scott(Liam) ve Adrian Mark Elms(Sarah) yazıldı.

  PARTİDE TANIŞTILAR

  Tuhaf çift, cinsiyet sorunları olanların buluştukları bir partide bundan 6 yıl önce tanıştılar. Liam partide ilk olarak Sarah'a değil de, onun yanındaki bir arkadaşına abayı yakar. Sarah ise Liam'dan hoşlanmıştır. Ama onun ilgisinin yanındaki arkadaşına yönelik olduğunu fark eder. Yine de Liam'la tanışabilmek için bir numara yapar ve Liam'ı eve davet eder.

  Liam bu daveti alınca çok sevinir ve koşa koşa gider. Ama bu arada başkaa bir şey fark eder. Esas beğendiği kişi Sarah'dır. Sarah'ı fark ettikten sonra, onun hayatının kadını olduğunu anlar

  İlişkileri bu noktadan sonra hızla gelişmeye başlar. Dört gün sonra ilk buluşma ve ilk öpücük gelir. Eylül 1996'da birlikte yaşamaya başlayan çift, flört dönemlerinin müthiş romantik geçtiğini itiraf ediyor.

  BÜYÜK BİR PROBLEM

  Ama çiftin büyük bir problemi vardır. Kadın olan erkek, erkek olan da kadın olmayı düşlüyordur. Cinsiyetinde bir tuhaflık olduğunu ve 8 yaşında dişiliğini kabullendiğini belirten Sarah'ın bugünlerde yapılması planlanan operasyonla penisi kesilecek ve vajina yapılacak.

  Liam'ın kadınlıktan erkekliğe dönüşümü ise iki aşamalı. Önce göğüsleri alınacak, birkaç yıl sonra da kolundan deri alınarak, işlevsiz bir penis yapılacak.

  Ev işlerinden ve her türlü düzenlemeden ‘‘dişi kuş’’ Sarah sorumlu. Mutfağı çok dağıttığından yumurta kırmasına bile izin verilmeyen Liam ise futbola, hızlı arabalara meraklı tipik bir erkek değil. O boş vakitlerinde Abba, Celineion, Spice Girls dinlemeyi seviyor. Mükemmel birlikteliklerindeki tek baş ağrıları yakın çevrelerindekilerin tepkileri. Ailelerine, aşklarını ve evliliklerini kabul ettirmekte bir haylı sıkıntı çekmişler. aile neicede bu durumu kabullenmiş gibi gözütüyor. Ama kamuoyunun bu tuhaf ilişkiyi kabellenmesi imkansıza yakın gözüküyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı