Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Karı-koca çetesi

  Hürriyet Haber
  26 Eylül 1998 - 00:00Son Güncelleme : 26 Eylül 1998 - 00:01

  Kadın polisle kocası, İranlı işadamını eve hapsedip 10 milyar lira fidye istedi. 6'ncı kattan kaçmaya çalışan rehinenin bacakları kırıldı. Fidyeci çiftle suç ortağı aranıyor.

  İran'dan mal almaya gelen 31 yaşındaki Abdülselam Kerani Ceptami, Laleli'de ‘Mardinli Osman’ lakaplı Osman Memi ile tanıştı. Otele günde 7 milyon lira ödeyen Ceptami, Memi'nin, ‘‘Günlüğü 2 milyona evimde kal’’ teklifini kabul etti. Memi ile birlikte, Mahmutbey'deki eve gelen Ceptami, burada Atatürk Havalimanı Koruma Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Nurten Bostancı Altınsoy ve eşi tekstilci Mustafa Altınsoy tarafından bir odaya hapsedildi.

  Kumaşları ıslatıp, sarkıttı

  İran'daki babasına telefon açtırılan Ceptami'den 10 milyar lira fidye istendi. 10 gün boyunca Altınsoy çifti gündüzleri işe gitti, Memi evde nöbet tuttu. Para beklenirken Ceptami, dün sabaha karşı 05.00'te odadaki çarşaf, perde, kumaş ve bir eşarbı ıslattıp 6'ncı kattan sarkıttı. Bezlere tutunup ikinci kata kadar inen Ceptami, en uca bağladığı eşarbın kopması sonucu yere çakıldı.

  Baskından önce kaçtılar

  Bacakları kırılan ve bayılan işadamı, bir saat sonra işe gelen fırıncılar tarafından hastaneye kaldırıldı. Ceptami'nin olayı anlatması üzerine evi basan polisler, fidyecilerin kaçmış olduğunu gördüler. Aramada, bir adet 7.65 çapında tabanca, 49 mermi, polis telsiz kodlarının yazılı olduğu bir liste, polis elbisesi, cep telefonu, çok sayıda sahte kimlik ve kadın polisin Peşmerge kıyafetli fotoğrafları ele geçirildi.

  10 gün ölümü yaşadım

  Hastanede tedavi altına alınan İranlı işadamı Abdülselam Kerani Ceptami kâbus dolu 10 günü anlattı. Rehine, ifadesinde şöyle dedi: ‘‘Kadın polis, eşi ve Mardinli Osman, kafama silah dayadılar ve babama telefon ettirdiler.

  10 milyar gelmezse beni öldüreceklerini söylüyorlardı. Son çare olarak ölümü göze aldım ve bulduğum bütün bez parçalarını birleştirerek aşağı saldım. Bacaklarım kırıldı ama o canilerin elinden kurtulduğum için çok şanslıyım’’ dedi. Mahalle sakinleri, polis giyimli ve sivil birçok insanın eve gidip geldiklerini, bir yıl önce taşınan bayan polis memuru ile eşinin, kendileriyle hiç görüşmediğini söylediler. Dedektifler, polis Nurten Bostancı Altınsoy,

  eşi Mustafa Altınsoy ile Osman Memi'yi arıyor. Dairenin sahibi Osman Memi'nin uyuşturucudan sabıkalı olduğu öğrenildi.

  Fidyeci polisle kocası kayıp

  İranlı işadamını rehin alıp, ailesinden 10 milyar lira fidye isteyen 27 yaşındaki polis memuru Nurten Bostancı Altınsoy ile tekstilci eşi Mustafa Altınsoy kayıplara karıştı. Altınsoy çiftinin suçortağı olan evsahibi Osman Memi de aranıyor.

  Eşarp kopunca düştü

  Filmlerdeki gibi bir plan yapan İranlı Abdülselam Kerani Ceptami, odada bulduğu bez parçalarını birbirine bağladı. En uca bağladığı eşarp kopunca, yaklaşık 7 metreden düşen İranlı'nın bacakları kırıldı.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı