« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karhan tartışması

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Tahkim Kurulu, Beşiktaşlı Karhan'ın cezasını 1 maça indirince kıyamet koptu

Slovak futbolcunun cezasında indirim yapılması siyah beyazlı camiada sevinçle karşılanırken, F.Bahçe tepki gösterdi. Ahmet Hamoğlu, ‘‘F.Bahçe maçından çekiniyorduk ama şimdi gönlüm rahat’’ derken, sarı lacivertli kulübün Asbaşkanı Atilla Kıyat, ‘‘Sabrımızı zorlamayın’’ mesajını verdi...

1 MAÇA İNDİRİLDİ

Tahkim Kurulu, Rizespor maçında direkt kırmızı kart gördüğü için Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından 2 maç ceza verilen Karhan'ın cezasını, Beşiktaş'ın başvurusu üzerine 1 maça indirdi. Bu karar, siyah beyazlı camiada sevinçle karşılanırken, önümüzdeki hafta Beşiktaş ile karşılaşacak olan Fenerbahçe'den büyük tepki gördü.

HAMOĞLU: GÖNLÜM RAHAT

Beşiktaş Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Hamoğlu, Karhan'ın F.Bahçe maçında forma giyebilecek olmasının kendilerini sevindirdiğini belirterek, ‘‘F.Bahçe maçından çekiniyorduk ama şimdi gönlüm rahat’’ dedi. Karhan ise, ‘‘Beşiktaş'taki ilk derbi maçımda takımımı yalnız bırakmak zorunda kalmayacağım için sevinçliyim’’ yorumunu yaptı.

KIYAT'TAN İMALI YORUM

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Atilla Kıyat ise Tahkim Kurulu'nun kararı ile ilgili olarak, imalı bir yorum yaparak 'sabrımızı zorlamayın' mesajını verdi. Kıyat, ‘‘Demek ki tüm belgeler, cezanın indirilmesi yönündeydi. Biz sabrımızın sonuna kadar hem Futbol Federasyonu, hem hakemlerimiz, hem de Tahkim Kurulu'nun kararlarına saygılı olmaya devam edeceğiz’’ diye konuştu.

SORU İŞARETLERİ

Sarı lacivertli kulübün yöneticilerinden Şadan Kalkavan, Tahkim Kurulu'nun, Karhan'ın cezasını 1 maça indirmesinin kafalarda soru işareti uyandırdığını söyledi. Tahkim Kurulu'nun kararının kendileri için sürpriz olduğunu ifade eden Kalkavan, ‘‘Belki birtakım haklı gerekçeleri olabilir. Ama yine de bu kararı onların vicdanına bırakıyorum’’ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz